На підприємстві з початку березня почала гинути птиця. Тоді працівники птахофабрики помітили, що кури дивно поводяться і почали замертво падати з невідомих причин. Згодом поодинокі випадки переросли у масовий падіж. Чисельні лабораторні дослідження, які провели на підприємстві, не дали повного розуміння ситуації, тому керівництво птахофабрики, ставлячи якість та безпечність своєї продукції на перший план, незважаючи на величезні збитки, прийняло рішення – здійснити технічну вибраковку існуючого поголів’я, що склало близько 300 тисяч голів. Станом на 1 березня поголів’я птиці було 485 тисяч.

З корму, води, яєць та із тіл загиблих птахів одразу відібрали зразки для експертизи та виявлення причини масової загибелі. Найпершим провели аналіз на наявність вірусу та інфекцій, чого дуже боялися. Але ні хвороби Ньюкасла, ні грипу чи інших інфекційних захворювань не виявили. Так само нічого не показав бактеріологічний аналіз – сальмонельозу та інших захворювань нема. Зразок води на підприємстві також не показав відхилень. Плановий аналіз корму не показав вмісту шкідливих домішок.

– Для зразка відібрати можна 5-10 кілограмів корму, а його на підприємстві близько 200 тонн. Наразі ми припускаємо дві можливі версії – отруєння невідомою речовиною або передозування лікувальними препаратами, які ми додаємо замість заборонених антибіотиків для профілактики захворювань у курей. Не виключаю такого варіанту, що причиною падежу птахів, на жаль, стала саме халатність деяких робітників.

Із самого запуску фабрики в 1976 році, підприємство жодного разу не припиняло свою роботу.

– Сьогодні ситуація змусила нас зупинитися та проаналізувати роботу й подальші можливості. Зрозуміли – потрібні зміни. Зокрема передусім будемо переходити на бункерну систему зберігання та постачання кормів у спеціальних пневмобочках. Також плануємо відремонтувати, удосконалити та осучаснити систему зберігання кормів та годівлі птиці – за короткий термін це досить важко, однак цілком можливо, – зазначив директор птахофабрики Юрій Сегеда.

Окрім того на птахофабриці пропрацьовують декілька варіантів реалізації ще однієї ідеї – створення буферної зони навколо підприємства, щоб не допустити зараження птахів.

Сьогодні тривають переговори щодо закупівлі для птахофабрики партії підрощених курей та добових курчат, очікуються останні результати аналізу стану яєць, попередні показники (стабільно в межах норми).

Джерело: Гуляйполе.City

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

14 − seven =