Кордони Україна закрила. Потрапити додому зараз практично неможливо. А наш земляк Андрій Деркач поїхав на заробітки до Польщі ще на початку лютого. Хлопець працював зварювальником під Варшавою. Робота йому подобалася та й заробляв непогано. Планував підзаробити грошей та у Пологах купити будинок. Спочатку карантин оголосила Польща, через кілька днів і Україна. Андрій додому не поспішав, бо керівництво заводу, де він працював, запевнило, що робота буде. Спочатку так і було. Чоловік проживав у хостелі з українцями. Декілька людей відразу поїхали додому, а він залишився, бо думав, що все швидко закінчиться. До магазину їздили один раз на тиждень на закупи. Чоловік працював на заводі, де виготовляли двигуни і відправляли їх до Франції та Німеччини.

  • Учора у нас були збори, де повідомили, що завод призупиняє роботу, бо вже усі склади переповнені продукцією, а відправляти її до Франції та Німеччини неможливо, бо закриті кордони. Сказали, хто може – нехай їде додому. Я розумію, що це зараз просто нереально. Вдалося домовитися з господарем хостелу. Буду жити там і надалі. Але раніше завод платив гроші за моє проживання, а тепер доведеться самому оплачувати кімнату. Усі гроші, які заробив до цього, напевно, витрачу на житло та їжу. Головне, щоб вдалося виїхати звідси до закінчення терміну дії візи, бо буде штраф та депортація, – розповідає Андрій.

Іншу роботу зараз знайти проблематично, бо у Польщі такі ж сурові карантинні обмеження, як і в Україні. Та й наражати себе на небезпеку чоловік також не хоче. Тому  слідкує за останніми новинами в Україні, Польщі та світі з екрана свого смартфону та чекає, коли все це закінчиться.

Оксана БОЙКОВА.

1 коментар

  1. штрафу та депортації не буде, Польща вже прийняла відповідні поправки до закону на період дії карантину. А от їжа там дешевша набагато, якщо захворієш, краще там, там тобі нададуть якісну допомогу, на відміну від нашої медицини. Єслі шо, я тиждень як звідти приїхав і бачив як там усе організовано.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

seventeen − seven =