Невеличка квартира Віктора Миколайовича нагадує виставковий зал. Сам чоловік жартома каже: “Це його міні Третьяковська галерея”. Вдома художник зберігає 24 картини. Власноруч створені полотна — це копії робіт відомих на весь світ художників. Картини захоплюють точністю та красою виконання. Неймовірно гарні рами з дерева для робіт митець також робить власноруч у невеличкій майстерні, яку облаштував у дворі багатоквартирного будинку.

Багато хто у Пологах знає Віктора Миколайовича Вагіса. Його життєвий та професійний шлях насичені, чоловік завжди був з-поміж людей. Робочі будні розпочалися одразу після закінчення школи. Юнак став на працю в колгоспі “Аврора” завідувачем клубу.

З 1963-го по 1967 роки фотокореспондент газети “Радянське село” (нині “Пологівські вісті”). Під авторством пана Віктора створено безліч колажів, малюнків, заставок в газеті й навіть логотип “Радянське село”, а потім логотип газети “Пологівські вісті”, справа рук Віктора Миколайовича.

Також кілька років свого життя чоловік працював у вагонному депо на посаді оглядача вагонів, а потім 4 роки художником-оформлювачем. з 1974-го року працював в районному вузлі зв’язку. Де б не працював Віктор Миколайович творчість й талант до художнього малювання завжди були високо оцінені оточенням. Не одну грамоту, подяку та відзнаку має Віктор Вагіс за свої творчі роботи.

У свій час отримати професійну художню спеціальність не вийшло та талант до живопису, у чоловіка від Бога. Передав хист до малювання, ще маленькому Віктору, його дід Гужва Венедикт Іванович.

Хто не знайомий з Віктором Вагісом особисто, не раз бачив його ошатний та гарний палісадник біля будинку №43 по вулиці Горького. Цей зелений оазис в центрі міста власноруч з дружиною Ніною подружжя Вагісів створило 40 років тому.

На жаль, у 2015-му другої половинки не стало. За їх зеленим куточком тепер доглядає Віктор Миколайович наодинці.

Цього року чоловік зустрів ювілей – 80 років, але поспілкувавшись з ним, важко повірити, що й у похилому віці можна мати стільки ідей, ентузіазму та позитиву. Зупинятися цей енергійний і завзятий дідусь точно не збирається. Попереду ще стільки планів.

Серія пейзажів

Свою першу картину-копію чоловік написав ще у шкільні роки. Стартовою роботою була картина Івана Айвазовського “Дев’ятий вал”. Сьогодні у колекції є копії картин таких відомих художників передвижників як: Айвазовський, Батонні, Фіц Х’ю Лейн, Рєпін, Маковський і не тільки. Робота над створенням копій тільки на перший погляд може здатися простою, розповідає автор. Щоб створити максимально схожу роботу, художник вивчає по кілька репродукцій, заглиблюється в історію створення роботи, відчуття автора. Свої копії митець також створює з душею. Працює масляними фарбами. Кожна деталь, кожна тінь, відбиток, вираз обличчя героїв, все у його картинах має велике значення.

Найбільша за розміром картина у колекції художника, це копія картини Карла Брюллова «Бахчисарайський фонтан». Створив пологівець її у 2006-му. На це пішло 4 роки.

Картина “Бахчисарайський фонтан” знаходиться одразу за художником у верхній частині фото.

Ще в домашній галереї можна зустріти картини “Ранок в сосновому лісі” (І. Шишкін), “Мисливці на привалі” (В. Перов), “Тарас Бульба” (М. Герасимов), “Богатирі” (В. Васнецов) й не тільки.

Красиві картини в не менш красивих багетних рамах. Їх чоловік також створює власноруч з дерева. Для цього облаштував невеличку майстерню на подвір’ї багатоквартирного будинку. Тут проводить чимало часу.

Мрія про галерею у Пологах

Багато років Віктор Вагіс носить в собі думку про відкриття у рідному місті виставкового залу. З ініціативою нещодавно звертався до місцевої влади. У міськраді майстру відповіли, що із задоволенням втілили б у життя задум та переконують, що наразі необхідного приміщення для галереї немає. Пообіцяли подумати.

Митець сподівається на здійснення задуму, бо каже планів ще стільки, що невелика квартирка не вмістить таку кількість робіт. Пологівський живописець хоче створити серію авторських пейзажів і рідного краю, зокрема та й переконаний, що у на Пологівщині стільки талановитих людей, які заслуговують на виставкову галерею і представлення своїх робіт у її стінах.

Катерина Шапка.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

two × four =