Напевно, кожна майбутня мама, дізнавшись про вагітність, задає собі питання: «Чи можуть у мене народитися близнюки чи двійнята?» Цікаве питання, чи не так? Відразу двоє чарівних малят – це подвійне щастя і подвійна відповідальність одночасно. Ми вирішили поспілкуватися з тими, хто пережив таке щастя. Інколи навіть двічі.

Двійнята, яких неможливо розрізнити

Гліб та Ілля Димарецькі брати, які схожі один на одного лише зовні.

  • Коли дізналася, що ношу під серцем двох дітей, я, відверто, не знала, як себе вести. Почала плакати і сміятися одночасно ще у кабінеті УЗД. Лікар мені тоді тільки повідомила, що це здорові діти, але стать їхню тоді я ще не знала. Для себе давно вирішила, що сина назву Іллюшею, якби була дівчинка, для неї приготувала ім’я – Оленка. На 7 місяці вже знала, що в животику сидять хлопчики, але ім’я для другої дитини ніяк не могли обрати. Навіть коли діти народилися, молодшого назвала Іллею, а старшого записала у пологовому будинку Максимом, як його батька, але називала весь час просто сином. Коли вже повернулися додому, то мама чоловіка запропонувала назвати його Глібом. Нам сподобалося. Так і залишили, – згадує мама хлопців Валентина Димарецька.

Зараз Глібу та Іллі вже по 8 років, їм мама подарувала молодшого брата Моісея, якого вони вдвох, на правах старших у сім’ї, намагаються виховувати.

  • За медичними нормами синочки в мене двійнята, але усі їх називають близнюками. Хоча характери в них абсолютно різні. Іллюша більш спокійній, розсудливий. Займається боксом та любить кататися на роликах. Гліб знає, що він народився першим на 3 хвилини, тому вважає себе головним. Намагається керувати братами. У нього це не завжди виходить, тому засмучується, більш сентиментальний. Його настрій часто змінюється. Він полюбляє танцювати та прискіпливо обирає собі одяг. Зовсім різні діти, – констатує Валентина.

З самого малечку і дотепер двійнят мама одягає по-різному. Та й вони зараз не хочуть бути однаковими, всіляко показують свою індивідуальність і свій характер.

Два синочки народились після дочки

Сергій та Олександр Плужникові – справжня гордість батьків.

До народження синів ми з чоловіком вже мали доньку, котра нині мешкає в селі Новоселівці. А в серпні 1995-го в нас народилися хлопчики-двійнятка – Сергій та Олександр. Не пам’ятаю, що в той момент відчувала, коли на першому ж УЗД дізналася, що виношую двох. Мабуть, розгубленість. А коли повернулася додому й поділилася новиною, з’ясувалося, що в моєї бабусі теж народилося двійко діток в 1941-му, але вижила лише дівчинка.

До двох років, доки хлопці росли, ми з чоловіком майже не спали, особливо було важко, коли восени 1995-го почалися віялові відключення. Діти боялися темноти і плакали ледь не криком, до чого ми тільки не вдавалися, аби їх заспокоїти.

Зараз сини уже дорослі, обом у цьому році виповниться по 25. Обидва мужні, спортивні, з дитинства займалися спортом. Закінчили професійне училище, відслужили в Нацгвардії, потім три роки у зоні АТО. Про них писали на сайті військової частини, які вони хоробрі, відважні, як стоять горою один за одного, за своїх товаришів. Звичайно, приємно читати таке. Але як чекали на них й що нам з батьком довелося пережити, словами не передати.

Після закінчення контракту синам запропонували залишитися, але вони відмовилися. Повернулися додому, оформили візи на роботу – і поїхали у Польщу. Зараз Серьожа вдома, а Саша підроблявся в Болгарії і днями повернеться додому.

Мої хлопці – двійнята, але з кожним роком стають все більше схожі один на одного. Хоча внутрішньо – за характером, темпераментом – дуже різні. Саша, мабуть, і ночував би у спортзалі, а Серьожа возився б біля техніки.

Коли хлопцям було по 5 років і ще ходили в дитячий садок, чоловік сфотографувався з ними, вони сиділи в нього на колінах. А останнє спільне фото зробили ось недавно, через 20 років. Чоловік Володимир Миколайович посередині, а сини – Саша та Серьожа – по боках, – розповіла про своїх синочків Галина Іванівна Плужникова з села Федорівки.

 

Дві пари двійняток. Що може бути краще?

 

Чудовому подружжю Анастасії та Олегу Лисенкам не абияк пощастило в житті. Доля подарувала їм п’ятеро прекрасних діточок, з них дві пари двійняток: Даніл і Денис, Віолетта і Софія та маленький синочок Сашко. Багатодітна родина – це велика відповідальність і труднощі, але їх у сім’ї не бояться, адже діти народилися в любові.

Первістки в цій родині – двійнятка Денис і Даніл. В липні цього року їм виповниться 8 років. Хоча зовні хлопчики й схожі, та насправді дуже різні. В одного волосся темне, в іншого – світле, один з них худорлявий та високий, інший – трішки менший та справніший, один схожий на тата, інший – на маму. Характер у хлопців також різний: Даніл більш впертий та серйозний, Денис – поступливий і лагідний. Можливо, саме через їхню відмінність, між хлопчиками частенько виникають непорозуміння та сварки. Не зважаючи на це, Настя має надію, що з часом сини таки знайдуть спільну мову. А ось у захопленнях двійнята зійшлися на спорті. Після школи майже кожного дня хлопці люблять пограти на подвір’ї у футбол.

Не минуло і два роки після народження синочків, як у родині з’явились ще два маленьких янголи – Віолетта і Софійка. З кожним роком зовні дівчатка стають все більш схожими одна на одну. Зараз їм по 6 років. Вони ходять до дитячого садочка, полюбляють грати в ляльки, непогано знаходять спільну мову. Якщо говорити про хобі дівчат, то Софійка захоплюється гімнастикою, а Віолетта – легкою атлетикою і танцями.

Двійнята між собою ладнають не завжди, зате маленького Сашика, найменшого братика, якому три рочки, – обожнюють. Коли вдома починається суперечка, кому ж дістанеться та чи інша іграшка – виграє саме він.

Коли в родину приходить те чи інше свято – побажання в подарунках збігаються лише у Соні та Віолетти, їм подобаються ляльки. А ось хлопчикам потрібно обирати різні подарунки – один захоплюється автівками, а іншому до вподоби іграшкова зброя.

Не зважаючи на всі відмінності й складнощі, велика родина – це завжди велике щастя. Бережіть своїх дітей.

Спілкувалися Оксана БОЙКОВА,

Лідія СЛАБИШЕВА, Ірина РАБОТЯГОВА.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

19 + ten =