Вже два дні поспіль пайщики фермерського господарства “Софія” та “Барс” кидають усі справи та йдуть пікетувати під стіни агрофірми. Жителі села Григорівка прагнуть одного — домогтися справедливості.

Її селяни шукають вже два роки. Люди хочуть добитися від нерадивого фермера, Сергія Чеха, повернення невиплачених коштів за оренду паїв і розірвати з ним договори оренди. Дирекція фермерського господарства не виплачує людям орендну плату у повному обсязі. Хтось отримує від фермера невеликі подачки у вигляді зерна, муки чи іншого, хтось взагалі нічого. За два роки кожному пайщику аграрій заборгував не малі суми, подекуди вони сягають кількадесят тисяч гривень.

Поспілкуватися з Сергієм Олексійовичем чи іншими співробітниками агрофірми у селян немає можливості. Двері контори зачинені вже не один місяць, бухгалтерія не працює. Взяти довідку про землю чи інші документи також проблематично. Власник ФГ “Софія” не йде на контакт з людьми.

Недільний протест

Щоб поспілкуватися з орендарем у неділю, 15 березня, григорівцям довелося блокувати техніку, що мала виїжджати на поля та власну автівку фермера. До людей і журналістів Сергій Чех вийшов. Почав пояснювати: виплати більш як триста пайщиків не отримали через начебто дворічний неврожай. Жалівся на великі податки та кредитні зобов’язання підприємства перед банками.

Вкотре давав обіцянки розрахуватися після збору цьогорічного врожаю. Люди його словам не вірять, впевнені, що кредити той брав на власні потреби, а не на розвиток підприємства. Григорівці вимагали одного: розірвати з фермером договори оренди.

Сергій Чех відмовлявся підписувати документи та постійно повторював, що питання має вирішуватися згідно з законом, тобто через суд. Такий варіант люди для себе не вбачають, адже коштів на адвокатів не мають і у позитивне для них рішення суду не вірять. Це на їх думку, лише забере час.

Радикально налаштовані активісти, вчора, були ладні не покидати територію агрофірми допоки фермер не підпише договори про розірвання оренди. Заспокоїли людей поліцейські. Запропонували мирно розійтися до ранку понеділка, 16 березня. Орендаря правоохоронці зобов’язали надати документи, що необхідні для подальшого розгляду справи (низку документів, зокрема інформацію про заборгованість пайщикам).

Знову обманув….

Орендар, що вже давно знищив довіру до себе, дав обіцянку привселюдно: прибути у понеділок о 9:00 ранку з документами та поспілкуватися з правоохоронцями й селянами ще раз.

Люди відверто не повірили, та на зустріч прийшли. Сергій Чех проявив слабкодухість і  не з’явився. Фермер знову обманув пайщиків, а напруга серед селян досягла найвищої точки кипіння. Тепер, григорівці готові до радикальних дій. Погрожують не випускати техніку фермерського господарства у поле та всіляко перешкоджати роботі аграрія на їх земельних наділах.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

two × one =