Володимир Зеленський звернувся до українців, розповівши про низку заходів для мінімізації поширення коронавірусу територією України. Принагідно Глава держави закликав співгромадян не піддаватися паніці й зберігати холодний розум. 

Звернення Володимира Зеленського щодо заходів для мінімізації поширення коронавірусу.

Володимир Зеленський звернувся до українців, розповівши про низку заходів для мінімізації поширення коронавірусу територією України. Принагідно Глава держави закликав співгромадян не піддаватися паніці й зберігати холодний розум.

Опубліковано Офіс Президента України Пʼятниця, 13 березня 2020 р.

 

З 00:01 16 березня в Україні закривають кордон на в’їзд іноземцям на будь-якому транспорті, вантажні пункти пропуску продовжать працювати. Українців, які поїхали за кордон у туристичну поїздку, просять повернутись до 17 березня, проте тих, хто з об’єктивних причин не зможуть повернутися – повертатимуть спецрейсами.

Про це повідомив президент України Володимир Зеленський у відеозверненні.

«На засіданні РНБО було вирішено запровадити низку заходів задля безпеки життя та здоров’я українців. Багато цих заходів аналогічні діям країн, де статистика в 10 і навіть у 100 разів гірша від України, але ми не будемо чекати офіційної сотні або тисячі хворих», – сказав Зеленський.

Він заявив, що з 00.01 16 березня для іноземців будуть закриті прикордонні пункти пропуску для пасажирського сполучення на 2 тижні:

«Іноземні громадяни не зможуть потрапити на територію України ні літаком, ні поїздом, ні автомобілем, ні будь-якими іншими засобами. Виключення становлять іноземці, які мають право на постійне або тимчасове проживання в Україні, зокрема, представники офіційних міжнародних організацій та дипломатичних місій. Через два тижні це питання буде розглянуте повторно», – зазначив Зеленський.

Усі вантажні пункти пропуску продовжать працювати. Екіпажі суден, літаків та вантажних автомобілів можуть заїжджати в Україну – їх перевірятимуть за допомогою експрес-тестів на наявність коронавірусу.

«Українці, які вилетіли з України чартерними рейсами у туристичну подорож – точно повернуться додому згідно. Щодо інших громадян України – через три доби ми закриваємо регулярне авіасполучення. За цей час ви повинні повернутись додому. Ті, хто з об’єктивних причин, не встигнуть цього зробити – мають звернутись в українське консульство. Вони будуть повернуті додому окремими, нерегулярними рейсами», – зазначив президент.

Усіх українців, які повернуться – перевірять на наявність коронавірусу. У випадку виявлення ознак захворювання – їх направлять в обсервацію.

«Усім громадянам наполегливо рекомендуємо не виїжджати за кордон без крайньої потреби», – наголосив Зеленський.

Джерело: hromadske.radio

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

eighteen − 6 =