Протягом останніх днів у всіх об’єднаних територіальних громадах Запорізькій області відбулися засідання комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Основне питання – розробка невідкладних заходів для запобігання розповсюдженню COVID-19.

У районах області заборонили роботу установ, чия діяльність під час карантину не є вкрай необхідним і обмежили рух транспорту. Додатково в районах проводять інвентаризацію апаратів штучної вентиляції легенів (високого, середнього класів і портативних) і розглядають можливість передачі їх у тимчасову позику (на період карантину) в установи, які залучаються до лікування хворих COVID-19 в Запорізькій області. У ОТГ розробили систему преміювання медичних працівників, які залучаються до лікування хворих COVID-19. Особливо важливим питанням на даний момент є придбання експрес-тестів для швидкої діагностики грипу та короновірусу COVID-19 у закладах охорони здоров’я первинного рівня у всіх районах Запорізької області.

У районах Запорізької області розміщені оголошення та попередження. Частина працівників переведені на віддалений режим роботи. Закуплені захисні маски, протибактеріальні розчини в адміністративні приміщення.

Деяким ОТГ вдалося виділити додаткові кошти з місцевих бюджетів. Так, Бердянська міська ОТГ виділила зі свого бюджету кошти в сумі 1,2 мільйона гривень для придбання медичного обладнання.

Михайлівська сільська громада Вільнянського району виділила з місцевого бюджету 7200 гривень для придбання засобів індивідуального захисту і засобів лабораторної діагностики. Новоолексіївська громада Приморського району виділила 5000 гривень.

У районах вводяться додаткові карантинні заходи. У Гуляйпільській ОТГ сімейні лікарі будуть працювати на 3 години довше: з понеділка по п’ятницю амбулаторія загальної практики сімейної медицини приймає пацієнтів з 8.00 до 22.00, в суботу і неділю – з 8.00 до 17.00.

Приморська ОТГ доручила управлінню соціального захисту населення забезпечити контроль за людьми похилого віку та людьми з інвалідністю, які залишилися без піклування, і організувати їм доставку продуктів харчування та ліків.

Консультації в ЦНАП та інших установах надають тільки в телефонному режимі. У Смирновській і Великобілозерській ОТГ центри надання адміністративних послуг здійснюють прийом документів тільки в онлайн-режимі та через засоби поштового зв’язку.

Біленьківська ОТГ розробила рекомендації для керівників релігійних конфесій проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу серед віруючих з метою профілактики та запобігання загрози епідемії коронавірусної інфекції COVID-19.

Враховуючи проблему з придбанням захисних масок, виконавчий комітет Оріхівської ОТГ забезпечив працівників масками індивідуального пошиття (8-шарових).

Джерело: https://www.inform.zp.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

14 + 10 =