Година шляху від Поліг до села Нове Токмацького району і можна побачити справжнє кизилове диво. Тут знаходиться найбільший кизиловий сад в Україні, Європі та навіть світі, про що стверджують самі ж господарі. Більше 10-ти тисяч саджанців, 25 видів кизилу. Наразі дерева вкрилися своїм неповторним жовтим квітом і навкруги панує неймовірна краса.

Власник кизилового саду  Сергій Ольшанський. Чоловік вже багато років у агробізнесі. Колись постало питання: що робити на території старого занедбаного саду? Сад запенав, а колись тут росли вишні, абрикоси, сливи. У роздумах народилася ідея.  Чоловік вирішив створити кизиловий сад. У 2013 році задум почали реалізовувати. За цей час було багато експериментів, період спроб і помилок, набуття власного досвіду, пошук спеціалістів.

Виявилося аналогів  немає. У таких промислових масштабах кизил в Україні й навіть Європі ніхто не вирощує. На щастя, важка праця вже приносить результат. Тепер бізнесмен збирає врожай кизилу не менше 20-ти тонн на рік, а цього року розраховує на рекордний врожай – до 50 тонн!

Справа стала родинною, активно допомагають діти. Налагодили навіть виробництво смаколиків з неймовірно корисного кизилу. Їх виготовляють під торговою маркою Fanberry. Соуси, джеми, перетерті пюре, компоти, пастилу й не тільки придбати можна у відомих українських супермаркетах. Сергій Миколайович наголошує, що їх продукція екологічно чиста, без шкідливих домішок, приготована за власними рецептами.

 Аграрій каже, що культура споживання цієї ягоди в Україні дуже низька, хоча й відомо про  велику користь кизилу. Він містить багато мікроелементів, магнію, амінокислот, органічних кислот. Вживання кизилу підвищує імунітет, позитивно впливає на шлунково-кишковий тракт, нормалізує рівень цукру в крові, тиск.  Розвиваючи свою справу родина Ольшанських популяризує кизил серед українців. В останні роки стало помітно, що попит на кизил зростає.

Коли наступає період цвітіння дерев, в саду влаштовують екскурсії. Цього року до кизилового саду завітали й журналісти. Відеосюжети про кизиловий сад Сергія Ольшанського можна буде побачити в ефірах обласного та всеукраїнського телебачення.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

twenty − one =