В Україні, безумовно, можна відмітити величезну кількість несамовитих проблем, які шкодять нашій екології і нашому народу. Багато хто, презентуючи цю тему,  говорять про такі проблеми, як: сміття, засмічення річок, забруднення атмосфери – і це, звичайно, важливо. Але щоб перейти до таких глобальних тем, нам треба розпочати з малого.

Порожня місцевість. Ви коли-небудь замислювалися про те, скільки лікарень, навчальних закладів або просто дитячих майданчиків могло б бути на цьому місці? Мабуть, порушене питання турбує небагато людей, тому незавершених будівель стає все більше і більше. Наприклад: діти йдуть зі школи додому, звичайно ж, зацікавляться будівництвом. Чи жінки, пізно повертаючись додому, обходять місце десятою дорогою.

Пустка, сама по собі, привертає увагу дітей і підлітків. Завжди треба пам’ятати про те, що будівля будь-якої хвилини може обвалитися – і завершитись для когось якщо не трагедією, то травмою.

Прикладів можна навести багато, і безліч відео в Інтернеті є підтвердженням. І це, в першу чергу, є проблемою для усіх українців, оскільки дитина кожного може потрапити в таку неприємну ситуацію. І навіть безкінечні розмови, нагадування і злісне махання вказівного пальця не вплинуть на рівень інтересу вашої дитини, шкала зацікавленості тільки зросте.

Хочу сказати, що й безпека життя самих будівельників також у небезпеці. Скільки дружин, чоловіки яких працюють у будівельній сфері, не підозрюють, що рідна людина будь-якої хвилини може серйозно травмуватися. І це турбує мене зараз більше, ніж тоді, коли була маленькою і сама ходила на недобудови. Зараз, усвідомлюючи усю проблему, мені хочеться донести її до багатьох, незнаючих і нерозуміючих людей. Не варто забувати те, що будівля, за якою не доглядали тривалий час, може піддатися засміченню і появі різних мікробів, що несуть за собою інфекцію. Адже шприци, що частенько валяються там, явно не для декору.

Важливо пам’ятати, що сама тема про екологію є не модою і не тенденцією, а необхідністю і обов’язком. Це стосується не лише України, а і всього світу. Ми – боржники природи, і наше здоров’я – це та цінність, яку не обважиш, схитрувавши. А проблема з незавершеним будівництвом виникає не лише через незручності, а й екологічну проблему теж. Є проблеми з будівництвом на неправильному місці. Річ у тому, що є певний рельєф землі, даний від природи, і якщо побудувати будівлю в неправильному місці, ландшафт може змінитися, що призведе до деформації будівлі. Тільки досвідчений архітектор знає, де можна розташувати дитячий садочок, будинок або магазин.

Хочеться додати, що при будівництві знімають верхній шар, тобто непотрібну зелень, а там можуть жити рідкісні рослини.

Говорячи про те, чому залишаються незавершені будівлі, можна назвати ще одну причину. Часто це трапляється через нестачу коштів, і ця тенденція є дуже поширеною. Фотографія, надана мною, є абсолютним підтвердженням фактів вище.

Наприкінці хотілося б нагадати про здоров’я. Не обов’язково незавершене будівництво, а й будь-яка екологічна проблема супроводжуватиметься повільною загибеллю нашої планети. Багато українських письменників  переймалося цим. Наприклад: Леся Українка в драмі-феєрії «Лісова пісня» привернула нашу увагу до природи, торкаючись глибинних проблем природосумірності людського існування.

У житті буде власний шанс проявити себе, тобто допомогти рідній землі. Для кожного, в першу чергу, повинно бути совісне, а вже потім – вигідне. І саме зараз настав той момент, коли варто подумати про те, як ми заборгували природі.

Анастасія ЯЩЕНКО,

учениця 10-Б класу

Пологівського колегіуму №1.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

fifteen + 19 =