Чи є  в області коронавірус

Підтверджених випадків коронавірусної інфекції в Запорізькій області немає. Загалом в Україні на коронавірус точно захворіла лише одна людина – у Чернівцях. При цьому саме сьогодні стало відомо про першу підозру на коронавірус у жительки Запоріжжя, яка хворою прибула з Італії. Її біологічний матеріал направлений на дослідження, яке й має підтвердити чи спростувати коронавірусу інфекцію. Жінка запевняє, що в Італії з хворими не контактувала, а хворіє на застуду – потрапила під дощ. Запоріжанка в інфекційній лікарні. За людьми, з якими вона контактувала впродовж 14 днів спостерігатимуть лікарі. Окрім того, сьогодні стало відомо про двох хворих моряків на судні з Лівану, яке прибуло в Бердянськ. У них підвищена температура та є ознаки застуди. Утім, поки про підозру на коронавірус не йдеться.

В Україні карантин запроваджується з 12 березня на три тижні. Тобто до 3 квітня. На цей час зачиняють навчальні заклади та забороняються масові зібрання з чисельністю учасників від 200 і більше. Це стосується культурних і спортивних заходів. Утім, останні можуть відбуватися за відсутності глядачів.

Впровадження таких заходів в Запорізькій області обговорювалося, як можливе ще напередодні рішення Уряду. Однак, доки розпорядження на запровадження карантину в області ніхто не давав.

У пресслужбі облдержадміністрації кажуть, що про карантинні заходи повідомлять своєчасно. Зараз чекають детальних роз’яснень від Уряду, поки обмежень не запроваджують.

Водночас, у другому за кількістю населення місті області – Мелітополі припиняться заняття в дитсадках, школах, вишах, а також позашкільних закладах. Скасовують концерти та масові спортивні заходи.

Куди відправлятимуть людей з підозрою на коронавірус

У найбільших містах області: Запоріжжі, Бердянську, Мелітополі уже визначені заклади охорони здоров’я, які перепрофілюють у разі масового надходження хворих на гостру респіраторну хворобу, спричинену коронавірусом.

У Запоріжжі готова приймати людей обласна клінічна інфекційна лікарня. Нині там підготовлено 40 місць, у разі потреби їхню кількість збільшать у п’ятеро.

Нині в цій лікарні в окремому боксі перебуває лише одна хвора з підозрою на коронавірус, уже згадана жителька Запоріжжя, яка прибула з Мілану.

Які ще заходи вжиті 

Влада запевняє, що усі необхідні для запобігання потраплянню в регіон інфекції та її поширенню вжиті. Від розгортання ізоляторів в аеропорту, морських й річкових портах, залізничних станціях та автовокзалах до дезінфекції громадського транспорту.

У медиків є алгоритм дій на випадок виявлення людей із підозрою на короно вірусну інфекцію. Були проведенні тренування.

Від жителів області чекають дотримання правил особистої гігієни та просять їх скасувати заплановані подорожі за кордон.

Джерело:Depo.Запоріжжя

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

twelve − 2 =