Відповідно до законодавства про соціальну підтримку осіб з інвалідністю, вони мають право на безкоштовне забезпечення ортопедичним взуттям або іншими необхідними технічними засобами реабілітації. Програма діє в Україні вже більше 10 років. Допомогу отримують тисячі людей, зокрема і в Пологівському районі щорічно необхідними засобами забезпечують кілька сотень дорослих і дітей з інвалідністю.

З січня на базі Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) стартував прийом осіб з інвалідністю представниками Полтавського підприємства, що спеціалізується на виготовленні ортопедичного взуття, протезів та інших засобів ТЗР. На першому прийомі громадяни отримали можливість зробити замовлення та заміри на ортопедичне взуття, протези, ортези, корсети, різноманітні ТЗР, ознайомитися зі зразками виробів та отримати консультацію стосовно продукції підприємства.

Ольга Шкарбатовська, начальник відділу з питань реабілітації, соціального обслуговування осіб з інвалідністю, ветеранів війни та праці, потерпілих внаслідок аварії на ЧАЕС, розповіла, що в Україні така програма діє з 2007-го року.

Згідно з постановою Кабміну № 321, за кошти державного бюджету забезпечуються безоплатно особи з інвалідністю, діти з інвалідністю й інші окремі категорії населення технічними та іншими засобами реабілітації, до яких входять: крісла колісні протезно-ортопедичні вироби, в тому числі ортопедичне взуття, спеціальні засоби для самообслуговування та догляду, засоби для пересування, меблі та оснащення й не тільки. Для того, щоб скористатися програмою, зокрема й отримати безкоштовно ортопедичне взуття, особа з інвалідністю або представник дитини з інвалідністю повинні прийти в управління соціального захисту населення з певним пакетом документів. Це – паспорт людини або свідоцтво про народження дитини, обов’язково медичний висновок або довідка ЛКК, програма реабілітації, адже лікарі чітко прописують кожному пацієнту чого він потребує. Які ще документи необхідно, в УСЗН підкажуть у кожному індивідуальному випадку, – зауважує Ольга Анатоліївна.

Наступним етапом, вже за показами лікарів, відбудеться підбір взуття, протезів чи інших засобів. Визначитися допоможуть фахівці низки українських підприємств, що займаються виготовленням ортопедичного взуття, протезів, ортезів і інших технічних засобів реабілітації та співпрацюють з державною програмою.

Цього разу до Поліг завітали представники Полтавського виробництва. На прикладі зразків своєї продукції вони розповіли та показали, яким саме має бути якісне ортопедичне взуття, протези, ортези тощо.

Виготовляється взуття за чіткими замірами, із врахуванням сезонності та певних індивідуальних побажань людини щодо матеріалу, кольору. Крім взуття, у нас великий спектр різноманітних технічних засобів реабілітації. Для виготовлення протезів ми використовуємо сучасні матеріали та вузли, адже саме від цього залежить комфорт і безпека людини. Щодо осіб, які не мають змоги прийти на прийом, є можливість виїжджати додому для зняття замірів за попередньою домовленістю, – розповів регіональний представник Полтавського виробництва Ігор Ляхов.

За кошти державного бюджету у Пологівському районі ортопедичним взуттям, протезно-ортопедичними виробами та іншими засобами реабілітації в минулому році забезпечили 300 осіб з інвалідністю. Сьогодні на обліку перебуває 608 осіб, які звернулися. Дізнатися про дні консультації спеціалістами різних підприємств пологівці також можуть в управлінні соціального захисту. Там наголошують, що така державна програма важлива для людей. Купівля ортопедичного взуття обходиться в середньому у 2,5 тис. грн за пару, чого більшість осіб з інвалідністю самостійно дозволити собі не можуть, а ціна на складне протезування інколи сягає  двохсот тис. грн.

Катерина ШАПКА.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

three × two =