Як діє «Дія»: чи вдалося пологівцям завантажити державу у смартфон?

0
860

Ще не запрацював на всі 100% , а його вже критикують.

Держава має стати сервісом, а не лячним монстром. Допомагати одним швидко отримувати послуги, а іншим — чесно виконувати свою роботу. Тому ми запускаємо проєкт «Цифрова держава», що згодом об’єднає всі відомства в єдину зручну й дієву онлайн-систему, – саме такий головний меседж  опублікований на головній сторінці  цього додатку.

Ми вирішили завантажити цей додаток, ознайомитися з його функціоналом та перевірити, які вже функції він може виконувати.

На завантаження та авторизацію ми витратили не більше 5 хвилин. Спочатку ми ідентифікували себе через технологію BankID. Цей перший крок додаток пропонує одразу після встановлення на смартфон. Потім підтвердили згоду на передачу інформації через інтернет-банкінг в своєму особистому кабінеті через банки, які долучилися до BankID. Наразі це «Приватбанк», «Ощадбанк», «Кредобанк», «Радабанк», «Мотор банк», «Ідея банк», «ПУМБ», «А-банк», «Альянс банк», а також банки «Південний», «Форвард» та «Восток». Те ж саме можна зробити і в особистому кабінеті «Monobank». Після цього у додатку пропонують зберегти свої TouchID (відбитки пальця для подальшого входу) та придумати4-значний пароль для входу.

Зараз в смартфоні, вже доступні електронне водійське посвідчення та свідоцтво про реєстрацію авто.

За задумом усі водії, які завантажили цей додаток відтепер можуть не возити з собою документи. А при необхідності поліцейським ви можете показати ті, що які в додатку, а вони мають відсканувати QR-код. З метою уникнення непорозумінь під час перевірки документів, поліцейські рекомендують громадянам мати з собою фізичні оригінали документів, тому як дане питання ще опрацьовується у Нацполіції і поліцейським на місце ще не надходили вказівки та роз’яснення з даного питання.

Загалом в Україні нараховується 9,5 мільйонів власників посвідчень водія, проте лише 2,5 млн з них мають оцифровані фото у реєстрі МВС. Аналоги їх документів відображаються у додатку “Дія”.Частково цю проблему вдалося подолати завдяки синхронізації даних з Демографічним реєстром, що містить фото громадян, які отримали біометричні паспорти. Таким чином вдалось збільшити потенційну аудиторію до 6 мільйонів.

З 32,5 тис тестувальників посвідчення водія відобразилось у 19,6 тис осіб (61%) і 21,8 тис (69%) свідоцтв про реєстрацію транспортного засобу. У інших посвідчення не знайдені в реєстрі чи посвідчення без фото.

Усі шанси на відображення посвідчення водія є у тих, хто отримав документ після 1 січня 2013 року, коли почав діяти єдиний реєстр посвідчень водія.

А ви вже завантажили державу у свій смартфон?

Оксана БОЙКОВА.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

four × one =