Про скорочення кількості вищих наввчальних закладів і реформу освіти говорять вже не перший рік. І ось страшилки про їхнє скорочення з’явилися знову.

Для оптимізації кількості внз в Україні уряд змінив систему фінансування і планує закривати філії в деяких містах. Крім того, Міносвіти може об’єднати деякі університети, заявила в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”,  міністр освіти Ганна Новосад.
Які саме вузи під загрозою скорочення або злиття,  поки що невідомо. Але, що цей список і такі плани є, у верхах не заперечують.

У Запорізькій області ліцензовані для здійснення діяльності у сфері вищої освіти практично три десятки закладів. У їхньому  числі, зокрема, коледжі – як державні, так і комунальні, два заклади післядипломної освіти : педагогічної і медичної.

Поки що про якісь плани щодо скорочення кількості цих закладів не відомо. Втім, добре відомо про лідерів і аутсайдерів серед вузів. Останні, швидше за все, і зможуть потрапити під скорочення.

З більш ніж десятка вузів, розташованих у Запорізькій області, зникнення точно не загрожує Запорізькому національному університету, національного університету “Запорізька політехніка”, Запорізькому державному медичному університету (популярному, зокрема, у іноземців), розташованому в Мелітополі Таврійському державному агротехнологічному університету імені Дмитра Моторного. Ці вузи стабільно потрапляють до ТОП-200 кращих, деякі розташовані у першій сотні. Це заклади з традиціями та ім’ям.

Втім, з певним ім’ям і традиціями була і Запорізька державна інженерна академія, яка з причини фінансових труднощів рік тому припинила існування як самостійний навчальний заклад. Вона увійшла до складу Запорізького національного університету в якості інженерного інституту.

Не настільки успішні Класичний приватний університет (як свідчить назва, вуз не державний), не підпорядкований МОН Запорізький інститут економіки і інформаційних технологій і Бердянський університет менеджменту і бізнесу.

Якщо слідувати логіці МОН: краще менше, але якісніше, може постати питання про доцільність існування в регіоні педагогічних вузів: готують педагогів Бердянський державний педагогічний університет, Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького.

Періодично виникає питання і про необхідність існування закладів післядипломної освіти. Піднімалося воно і щодо Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, який кілька років тому лихорадили скандали. Але це – комунальний заклад Запорізької обласної ради, тому без його бажання під скорочення він не потрапить. Що стосується Запорізької державної медичної академії післядипломної освіти, то в світлі медичної реформи навряд чи доцільно відмовлятися від закладу, в якому лікарі вдосконалюють знання і освоюють нові медичні технології.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

2 × 3 =