Протягом останніх років Польща залишається найпопулярнішою країною для трудових мігрантів з України. Вона приваблює великою кількістю вакансій з відносно високою зарплатою, територіальною близькістю до України, легкістю працевлаштування.

У Польщу українці найчастіше їздять працювати в промисловості, будівництві, сільському господарстві, логістиці. Саме в останній сфері і знайшли себе запорожці Катерина і Дмитро. У Польщі вони працюють на складі дитячих товарів.

“Оформити документи для роботи в Польщі виявилося простіше всього”

У Польщу 24-річна Катерина поїхала разом зі своїм бойфрендом – 25-річним Дмитром. Як і переважна більшість українців, шукати роботу за кордоном пара вирішила, щоб підзаробити. Вибір пари саме на Польщу припав через легкість працевлаштування: оформляти документи в цю країну виявилося простіше.

Роботу шукали за допомогою агентства, яке порадили знайомі. У спеціальній групі месенджера Viber щодня публікують по 5-10 вакансій, що підходять чоловікам/жінкам або сімейним парам. Після вибору бажаної, у агента можна дізнатися про умови роботи та іншу необхідну інформацію. Парі підготували всі документи на робочу візу, яку оформили десь за місяць. Потім із замовленим агентством перевізником запорожців доставили до Польщі. “Взагалі на ту роботу, на якій ми зараз, можна потрапити безпосередньо звернувшись у фірму в Польщі. Так витрат буде менше, але ти сам будеш вирішувати питання з квитками, страховкою і оформленням візи”, – розповідає Катерина.

Зараз запорожці працюють на складі дитячих товарів. Робота полягає в прийманні товару, сортуванні за місцями зберігання, комплектації на замовлення магазинів або інтернет-покупців в Польщі і за кордоном. На складі працюють як польські, так і українські працівники.

Графік роботи: п’ять днів на тиждень по 12 годин. Щотижня змінюються зміни: денні і нічні. На даний момент зарплата Катерини і Дмитра становить по 14 злотих за годину. Це близько 90 гривень. Таким чином за робочий день пара заробляє більше 2000 гривень.

“У будинку є все необхідне для життя”

Житло Дмитра і Катерини коштує 300 злотих на місяць – це близько 1900 гривень. “Нам пощастило, ми потрапили в приватний будинок на три кімнати. В ньому максимум можуть жити шість сімейних пар, тобто у кімнаті – по дві пари. Але через те, що робота позмінна, з іншою парою ми бачимося тільки у вихідні. І це радує”, – каже Дмитро.

У будинку багато місця, зроблений ремонт. Також є все необхідне для життя: холодильник, пральна машина, побутові речі. “Часто буває, що чогось необхідного в будинках немає. Потрібно везти з собою або купувати на місці, постільну білизну теж потрібно брати з собою”, – розповідає Катерина.

Всіх співробітників на роботу забирає автобус: потрібно лише вчасно прийти на зупинку. Час на дорогу до роботи може коливатися від 10 до 50 хвилин, в залежності від того, де поселять.

Працівники розповідають, що є робота, де за проживання платити не потрібно, але там умови можуть бути гірше. Наприклад, гуртожитки з двоярусними ліжками, однією кухнею, душем і туалетом на поверх.

Пара живе в одному з найбільших міст Польщі – Лодзі. Тут чимало цікавих місць для дозвілля та відпочинку: парки, музеї, зоопарк, аквапарк, місцеве озеро з базою відпочинку, торгово-розважальні центри. “На жаль, в інші міста ми поки не їздили, але дуже хочеться”, – каже Катерина.

Запорожці розповідають, що складнощі життя в Польщі можуть виникнути тільки через мовний бар’єр. На самій роботі знати польську не обов’язково, там 65 відсотків працівників – українці. Але в побутовому плані хоча б мінімальне знання мови не завадить: для походу в магазин, банк або інший заклад.

“Добре там, де нас немає”

За словами запорожців, у Польщі намагаються робити все для комфортного життя людей: досить дешеві продукти харчування, вигідні знижки та акції. А ось за співвітчизників нерідко буває соромно. “Добре там, де нас немає”, – Катерина по-новому трактує розхожий вислів. “Все частіше, йдучи вулицями, чуєш не польську мову, а українську або російську. І, на жаль, не всі наші співвітчизники поводяться належним чином. Іноді дуже сумно стає, відчуваєш за них сором у магазині або на вулиці”, – розповідає дівчина.

Запорожці запевняють, в основному стосунки українців з поляками хороші. Все, звичайно, залежить від самих людей, а не від того, звідки вони родом. Начальство добре ставиться, якщо працівники нормально виконують свої обов’язки. Якщо ні –  няньчитися ніхто ні з ким не буде.

Катерина з Дмитром недавно приїхали в Польщу, планують пробути тут півроку. Робота на складі їх цілком влаштовує. “Однак це варіант лише для “підзаробити”. Щоб молодій парі накопичити таким чином, наприклад, на житло, потрібно їздити на заробітки кілька років “, – діляться запорожці.

За освітою Катерина – вчитель інформатики, у Дмитра – медична освіта за спеціальністю “загальна хірургія”. І в Запоріжжі обидва працювали не за фахом – офіціантами в кафе. Їхня тутешня зарплата була приблизно в три рази менша, ніж у Польщі.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

12 − 10 =