Восени 2018 року уряд запровадив одноразову допомогу при народженні дитини – «пакунок малюка». До набору входить близько 40 елементів, необхідних для народжених діток.

У 2019 році у Пологівському пологовому відділенні батьки новонароджених отримали 220 бебі-боксів. У новому 2020 – 8, з них одне пологівське подружжя та 7 – Гуляйпільського та Куйбишевського районів. У Запорізькій області ця цифра, починаючи з 2018-го, склала – 16281 бебі-бокс, в т.ч. 10281 – за 2019 рік.

«Пакунки малюка» надають у пологових будинках як державної, так і приватної форми власності. Його можуть отримувати мати, батько новонародженої дитини, а також батьки-усиновителі та патронатні родини. Постачання цих наборів відбуваються регулярно та напряму до всіх пологових будинків. Ні в області, ні в нашому районі, зокрема, не зареєстровано жодного випадку, коли новонароджений не отримав «пакунок малюка» у вставлений строк.

Надання «пакунка малюка» жодним чином не впливає на отримання грошової виплати при народженні дитини. Це окрема додаткова допомога кожній дитині, яка народилася, а також ніяк не впливає на сукупний дохід родини, якщо вона подає документи до органів соцзахисту.

У 2020 році в Україні запрацює пакет онлайн послуг «Е-малятко». Це 10 важливих послуг: державна реєстрація народження дитини, реєстрація місця проживання малюка, призначення державних виплат при народженні дитини, внесення відомостей про дитину до реєстру пацієнтів, внесення відомостей до реєстру платників податків, видача посвідчень батькам багатодітних сімей і призначення допомоги дітям, які виховуються в багатодітних родинах, інші важливі послуги. Скористатися ними можна в будь-який зручний для батьків час через інтернет.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

seventeen − 12 =