Тисячі пологівців не уклали декларацію з сімейними лікарями. Що далі?

1
1586

1 квітня 2020 року запрацює Програма медичних гарантій у повному обсязі на всіх рівнях допомоги. Це перелік безоплатних медичних послуг, які держава гарантує пацієнту. Щоб безоплатно отримати медичну послугу з цього переліку, окрім екстреної медичної допомоги, пацієнт повинен мати декларацію. Адже саме лікар первинки або лікуючий лікар повинен виписати направлення до вузького спеціаліста, госпіталізацію тощо.

За інформацією головного лікаря Пологівського ЦПМСД Анни Дуб, у Пологівському районі із загальної кількості населення – 34121, декларації підписали – 26923 людини. Без сімейних лікарів наразі залишається 7198 осіб.
Лікарка наголосила, що з 1 квітня, коли медична реформа торкнеться вторинної й третинної допомоги, роль декларацій зросте. Пацієнти, які не обрали свого лікаря не зможуть отримати допомогу вузькопрофільних спеціалістів безкоштовно.

Що зміниться?
Починаючи з 1 квітня в Україні стартує другий етап медичної реформи. Буде запроваджено електронні медичні книжки та лікарняні, а також рецепти на програму «Доступні ліки». Так розпочнеться реформа вторинної (спеціалізованої) ланки медичної допомоги. Крім того, впровадять гарантований пакет медичних послуг. Його обсяг визначатиметься з урахуванням потреб пацієнтів, клінічної доцільності, економічної ефективності та забезпечення рівного доступу до послуг. З 1 липня нова модель фінансування почне працювати в поліклініках. Вони працюватимуть за принципом «кошти йдуть за пацієнтом». За направленням лікаря можна буде отримати понад 50 лікувальних і діагностичних процедур.

Укласти декларацію ще не пізно
Наразі декларацію з обраним сімейним лікарем, терапевтом або педіатром можна підписати під час планового візиту у будь-який час до будь-якого закладу охорони здоров’я, що приєднано до системи «Електронне здоров’я».
Документи, які знадобляться для підписання угоди з лікарем, – ваш паспорт та ідентифікаційний номер. Якщо ж ви підписуєте декларацію з педіатром (чи сімейним лікарем, який буде обслуговувати вашу дитину), то також знадобиться свідоцтво про народження дитини та документи (паспорт та код) одного з її батьків або опікунів.

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

four × 4 =