На сесії Пологівської міської ради депутати взялися за розгляд проекту рішення “Про впорядкування дрібнороздрібної (виїзної) торгівлі сільськогосподарською продукцією в місті Пологи”.

Питання підняли, бо термін дії попереднього рішення добіг кінця. Обранці й цього разу дали “зелене” світло торгівлі на вже звичних для пологівців місцях: вул. Єдності, так звана “стометрівка” (у бік парку залізничників), площа Привокзальна, вул. Магістральна, Стадіонна, Історична, Східна, мікрорайон Пологи – 5, Дружби.

Прийняттю рішення передували дискусії та кілька депутатських пропозицій щодо ухвали рішення. Обговоренню завжди підпадає той факт, що прилавки продавців по вул. Єдності розташовуються фактично на проїжджій частині. Це часто заважає нормальному руху авто та пішоходів. Дехто з депутатів запропонував відтермінувати прийняття цього рішення або ухвалити його строком на 2 місяця, щоб за цей період знайти комфортніше місце для ринкового продажу. В результаті додаткові пропозиції обранці не підтримали, а голоси депутатів розподілилися  так: 15 – “за”, 2 “проти”, 4 – “утримались”. Рішення прийнято. Дозвіл на торгівлю в усіх вищеперерахованих місцях діятиме до кінця 2020-го року.

  Релігійна суперечка

Все ж, найбільше обговорень виникло не через стихійну торгівлю, а через релігійне питання. В порядку денному сесії депутати розглянули клопотання релігійної громади Української православної церкви при храмі на ім’я Покрови Пресвятої Богородиці щодо земельної ділянки по вул. імені Героя України Сацького В. А., 11м в м. Пологи (церква поблизу “Колгоспного ринку”).

Дізнатися яким буде рішення депутатів пологівської громади завітали на сесію і місцеві активісти. Вони занепокоєні можливою передачею землі у постійне користування релігійній громаді, що має приналежність до УПЦ Московського патріархату.

Враховуючи, що останні кілька років рішення, щодо цього у міській раді не приймалося, відкладати розгляд питання вже було неможливим згідно з чинним законодавствоом.

В обговоренні взяли участь і гості засідання, і депутати. Думки розділилися.  Частина депутатів наголошувала, що не варто плутати релігію з політикою та не вдаватися у пусті дискусії. Натомість, необхідно вирішувати питання, як того вимагає закон.

Дехто критикував прийняття такого рішення, бо вважає передачу землі в користування релігійній громаді “сдачею” землі ворогам.

Депутат Микола Рябко виніс пропозицію відкласти розгляд питання до закінчення військових дій на Сході, однак поправку депутати не підтримали. За результатами голосування: 15 голосів “за”, 2 “проти”, 5 “утримались”, що означає рішення прийнято.

 

Які ще рішення ухвалили на останній сесії Пологівської ОТГ, читайте у свіжому випуску газети “Пологівські вісті” від 29 січня.

1 коментар

  1. Вам не кажется. что это смешно. Спор вокруг одной и той же церкви длится несколько лет. Если не даете землю Александру, заберите ее в Андрея, Василия, Виктора, других. Они тоже от московского патриархата.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

4 × one =