За останній тиждень січня гривня по відношенню до долара втратила 20 копійок. Аналітики дали прогноз, яким буде курс національної валюти найближчим часом.

Імовірно, у найближчій перспективі гривня не підніметься вище позначки 24 грн/$. Колега Шевчишина з «Альпарі» Вадим Іосуб передбачає: гривня буде плавно дешевшати як мінімум в перспективі найближчого тижня.

«Ми очікуємо помірне зростання курсу долара до гривні. Долар на міжбанку може торгуватися через тиждень близько 24,2 грн, а готівковий долар у банках може торгуватися близько 24,2/24,4 грн», – припускає аналітик.

Важливо додати, що різниця між купівлею і продажем долара на валютному ринку повернулася до «нормального» значення, менше 1%. Саме такий розмір спреду буває на спокійному, стабільному ринку. Останній раз він спостерігався на початку 20-х чисел грудня – перед тим, як курс долара різко пішов вгору, а різниця між купівлею і продажем напередодні Нового року розширювалася до 4%.

Що буде з курсом долара в 2020-му

Думки про те, що буде з курсом долара в 2020-му, можна умовно розділити на три групи. Перша – оптимісти. До них належать і аналітик Максим Пархоменко. Він вважає, що вартість долара може впасти до 22 грн/$. Це знову призвело до зриву планів по надходженнях до бюджету.

Причини:

програма з МВФ;
транзит газу + виплата 2,9 млрд доларів, виграних у РФ;
при посиленні темпів реформ можна сміливо очікувати зростання попиту на українські боргові папери.

«У наступному році велика частина податків буде залишатися в Україні, а виведення прибутку в офшори стане утруднений. І навіть якщо їх можна буде вивести з України, то перевести вже в іншу юрисдикцію з офшорів буде вкрай складно. Таким чином, ми можемо сміливо очікувати зниження виведення коштів за кордон», – відзначає аналітик.

Другий прогноз можна віднести до більш стриманого. У прогнозі на наступний рік закладений курс 27 грн/$. Такий розрахунок справило Міністерство економрозвитку, торгівлі та сільського господарства. Правда, такі оцінки відомство робить щорічно і практично завжди помиляється. 27 грн/$ вони очікували і в цьому році, більше того, були впевнені, що до кінця року валюта буде продаватися за 29 грн/$.

Різке зниження вартості долара в Україні в 2019-му призвело до цілої низки проблем. Головні з них – бюджет виконали з величезною діркою, а виручки експортерів впали. Крім того, темпи промисловості впали до однієї з найнижчих за останні кілька років відміток.

У Національному банку – розкол. Наглядова рада критикує політику правління і говорить про те, що ситуація, яка склалася, в першу чергу – їх вина. Саме ж правління щоразу повторює про стабільність макроекономічної ситуації.«Зміцнення зробило потужний тиск на експортерів, податкові надходження від яких значно знизилися в першу половину січня. Крім цього, підписана торговельна угода між США і Китаєм посилить позиції американських товарів на китайському ринку, а зростаюча конкуренція китайського напрямку може посилити проблеми для українських експортерів », – прогнозує керівник відділу аналітики Forex Club Андрій Шевчишин.

Однак Андрій Шевчишин озвучує негативний прогноз. Він вважає, що курс буде коливатися близько 26-27 грн / $. «Тому гривня повинна відкотитися назад, щоб стати врівноваженою для всіх учасників ринку – експортерів, імпортерів, держави і населення. Таким рівнем, на наш погляд, є відмітка 26-27 грн за долар», – прогнозує експерт.

Аналітик упевнений, що вартість валюти буде залежати від політики НБУ і Мінфіну, активності інвесторів, а також ситуації на глобальних ринках, де зберігаються ризики економічної кризи.

Джерело: https://akzent.zp.ua/

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

thirteen + 10 =