Пологівчанка ледь не потрапила на гачок шахраїв. У чому суть афери?

0
4646

Учора нам в редакцію зателефонувала дівчина, яка розповіла як ледь не залишилася без грошей на банківській картці. Дівчина молода, про існування афер знає, але про таку ніколи не чула, тому й повірила телефонним шахраям.

Як все відбувалося?

Дівчині зателефонували нібито з call-центру «Водафон», і жіночка з приємним голосом почала розпитувати про якість послуг, які вони нібито надають, та запропонувала  покращити зв’язок. Пологівчанка дала згоду. У неї шахрайка запитала останні 3 номери, куди та телефонувала, і попередила, що на годину її відімкнуть від мережі, тож, щоб не хвилювалась. Пояснила це тим, що будуть проводити технічні роботи. А в цей час вони зламують вхід до «Приват 24» дівчини, її електронну пошту.

Як дівчина зрозуміла, що ці процеси почалися?

Вона була вдома і телефон був підключений до wi-fi. Їй почали приходити системні повідомлення, про те, що з системи Windows намагаються змінити паролі. Дівчина почала скасовувати ці дії і швидко телефонувати до банку та до мобільного оператора. Там одразу ж заблокували і банківську картку, і сім-карту, відповідно.

Що врятувало дівчину від е-пограбування?

Те, що вона була вдома та підключена до wi-fi. Якби дівчина перебуваола поза зоною wi-fi, вона б і не знала, що  саме в цей момент її грабують.

Пологівці, будьте обачні! Зараз дуже багато любителів легкої наживи! Перевіряйте усю інформацію досконально та не робіть поспішних кроків.

Оксана БОЙКОВА.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

10 + 9 =