Днями керівництвом та фахівцями Пологівського управління ГУ ДПС у Запорізькій області проведено семінар для керівників та бухгалтерів підприємств та фізичних осіб-підприємців, присвячений основним змінам у податковому законодавстві. Відкрила захід начальниця Пологівського управління ГУ ДПС у Запорізькій області Світлана Бруй.

Податківці розповіли платникам про зміни у справлянні податку на додану вартість, податку на доходи фізичних осіб, екологічного податку, плати за землю та єдиного соціального внеску.

Також учасників семінару ознайомили з порядком подання податкової звітності за 2019 рік, заповнення декларацій з податку на прибуток підприємств та єдиного податку, звіту неприбуткових установ, організацій та фінансової звітності.

Керівник Пологівського управління звернула увагу, що з 1 січня  2020 року збільшено мінімальну заробітну плату, яка тепер становитиме  4723 гривні на місяць, та прожитковий мінімум для працездатної особи – 2102 гривень. Відповідно, для підприємців, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, збільшується сума сплати єдиного податку та єдиного соціального соціального внеску.

Проінформувавши про зміну бюджетних рахунків у січні 2020 року, податківці закликали до уважного заповнення платіжних документів та своєчасної сплати податкових зобов’язань, а також застерегли, що виникнення податкового боргу спричинить застосування штрафних санкцій та призведе до застосування комплексу заходів з погашення податкового боргу. Також нагади про дотримання Порядку заповнення реквізиту «Призначення платежу».

Податківці нагадали, що з 1 січня 2020 року стартувала кампанія декларування майнового стану і доходів, отриманих громадянами у 2019 році. Декларацію слід подати до органів державної податкової служби за новою формою за місцем реєстрації. Відповідні зміни до форми податкової декларації внесені наказом Міністерства фінансів України від 25.04.2019 № 177 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року № 859». Фізичні особи, які мають намір  скористатися правом на податкову знижку, подають декларацію упродовж всього 2020 року.

Особливу увагу податківці приділили обговоренню питання щодо впровадження програмних РРО. Пояснили для кого та з якого терміну застосування РРО стане обов’язковим, як працювати у разі відсутності Інтернету. Попередили про відповідальність за не видачу чека, не проведення операцій через РРО або проведення на неповну суму проданих товарів.

Під час зустрічі Світлана Бруй наголосила, що нові правила застосування РРО не зачіпають спрощенців І групи (річний дохід до 300 тис.грн.), а також фізичним особам, які продають на ринку власні вживані речі або продукти власного підсобного господарства.

Попередили про відповідальність за відсутність ліцензії на зберігання пального, нагадали, які документи мають подавати суб’єкти господарювання для внесення змін у додаток до ліцензії на роздрібну торгівлю пальним у разі зміни даних щодо РРО.

Наприкінці заходу спікери відповіли на запитання представників бізнесу та надали практичні поради щодо застосування норм полаткового законодавства на конкретних прикладах.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

four − three =