Приводом для цього стали наміри влади приєднати Чернігівський район до Пологівського у межах другого етапу децентралізації.

Збір підписів ініціювала Катерина Гогунська.

Такі наміри щодо Чернігівського району були озвучені під час засідання робочої групи при облдержадміністрації з підготовки пропозицій щодо зміни адміністративно-територіального устрою Запорізької області та спрямовані до Мінекономрозвитку.

Однак, на думку жителів району, таке рішення є недоречним, адже по-перше, більшість чернігівських підрозділів найважливіших державних установ та організацій територіально підпорядковуються Бердянську або Токмаку, починаючи з прокуратури, поліції, податкової інспекції.

А, по-друге, що, важливо, транспортне сполучення з Пологами дуже погане. У зимовий період поїздка до м. Пологи перетворюється на ралі по бездоріжжю. По-третє, з Бердянськом район поєднує госпітальний округ і рівень надання медичних послуг та забезпеченості сучасним медичним обладнанням у Бердянському ТМО (територіальний медичний округ) набагато вищий.

Таким чином, на думку Катерини Гогунської, якщо вже об’єднання неминуче й укрупнення з географічно та ментально ближчим Токмацьким районом неможливе, то чому не приєднати Чернігівський район до успішного курортного Бердянська?

Отже, «Батьківщина Молода» ініціювала збирання підписів і звернення до президента України, прем’єр-міністра України, голови Верховної Ради України, голови Запорізької ОДА та голови Запорізької обласної ради.

Суть звернення

“Ми занепокоєні висновками робочої групи при Запорізькій ОДА з підготовки пропозицій щодо зміни адміністративно-територіального устрою Запорізької області в межах другого етапу децентралізації, спрямованими до Мінекономрозвитку, про доцільність укрупнення нашого району з Пологівським.

Вважаємо таке можливе рішення необґрунтованим і таким, що не враховує інте­реси та потреби жителів нашої Чернігівської об’єднаної територіальної громади. З огляду на цілу низку важливих чинників (територіальне підпорядкування провідних державних установ та організацій, особливості транспортного сполучення, дорожньої інфраструктури, спільність медичного округу тощо), ми переконані, що доцільніше об’єднати наш район із Бердянським, і що такі важливі реформи мають обговорювати на громадських слуханнях.
Ми наполягаємо на тому, щоб під час впровадження таких кардинальних змін до адміністративно-територіального устрою Запорізької області було враховано позицію громадськості нашої Чернігівської ОТГ, ветеранських і молодіжних організацій та інтереси її жителів.

Адже реформа децентралізації покликана пришвидшити розвиток сільських територій, а не загальмувати його! Тим більше, що влада постійно декларує залучення широкої громадськості, зокрема молоді, до реформування країни. То ми сподіваємося, що це не залишиться лише гаслом і наш голос, нарешті, буде почутий!»

Джерело: https://akzent.zp.ua/

2 КОМЕНТАРІ

  1. Не знаю, кому как, а мне очень стыдно за то, что о нас думают соседи. Стыдно за то, потому что это правда.
    “з Бердянськом район поєднує госпітальний округ і рівень надання медичних послуг та забезпеченості сучасним медичним обладнанням у Бердянському ТМО (територіальний медичний округ) набагато вищий, ніж у Пологівському. Якщо вже об’єднання неминуче й укрупнення з географічно та ментально ближчим Токмацьким районом неможливе, то чому нам не приєднати Чернігівський район до успішного курортного Бердянська?”

  2. Модель з 6 районами області, в т.ч. Токмацьким і Пологівським, як на мене є більш вдала, а інфраструктурно-логістично – ідеальна.
    Лише в випадку подальшої ліквідації, або укрупнення областей, можливо існуючий проект 5 районів і має якийсь сенс. І лише в цьому випадку.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

one + 11 =