Міністерство розвитку громад та територій України оприлюднило останній у цьому році щомісячний моніторинг процесу децентралізації та реформування місцевого самоврядування.

За даними моніторингу Запорізька область упевнено утримується у п’ятірці лідерів рейтингу областей щодо формування територій громад.

Залишається область серед лідерів за такими показниками: «Покриття перспективними планами» (100%) та «Кількість районів, не охоплених об’єднанням, приєднанням» – у кожному районі області створено об’єднані територіальні громади. Запорізька область входить до трійки кращих, у яких чотири райони повністю покриті громадами. За показниками «Кількість територіальних громад, що не об’єдналися та не приєдналися» (30,8%) та «Площа спроможних громад (ОТГ, міст обласного значення)» (70,7%) – на другому місці. За показником «Кількість населення ОТГ, міст обласного значення» (88,3%) – на третьому.

В області вже сформовано 60 об’єднаних територіальних громад (ОТГ) із загальною чисельністю населення понад 500 тисяч осіб.

За інформацією Управління містобудування та архітектури облдержадміністрації, за 2019 рік в області утворилося вісім об’єднаних територіальних громад: Василівська міська, Костянтинівська сільська, Малобілозерська сільська, Новенська сільська, Семенівська сільська, Тернуватська селищна, Федорівська сільська, Матвіївська сільська об’єднані територіальні громади.

Крім цього,  активно триває процес приєднання сільських рад до вже існуючих громад. Так, у поточному році три сільських ради приєдналися до суміжних об’єднаних територіальних громад, а саме: Вячеславська сільська рада до Приморської міської об’єднаної територіальної громади, Добропільська сільська рада до Воздвижівської сільської об’єднаної територіальної громади та Солоненська сільська рада до Павлівської сільської об’єднаної територіальної громади.

Незабаром, 22 грудня, відбудуться перші місцеві вибори у восьми об’єднаних територіальних громадах  та додаткові вибори у двох об’єднаних територіальних громадах.

Тож реформа в Запорізькій області триває. Одним із пріоритетних напрямків подальшого впровадження реформи децентралізації є завершення формування базового (громади) та субрегіонального (райони) рівнів адміністративно-територіального устрою області.

https://www.zoda.gov.ua/

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

five + fifteen =