Три тижні тому, 17 листопада, вся учнівська молодь країни відзначала День студента. З цієї нагоди журналісти редакції «Пологівські вісті» вирішили поцікавитись у пологівських студентів, скільки вони отримують стипендії та чи вистачить її, аби прожити місяць в нашому місті. За відповідями ми вирушили до Пологівського професійного ліцею.

Заступник директора ліцею з навчально-виховної роботи Анатолій Вікторович Кілімов розповів, що в закладі навчається 302 студента і всі вони обов’язково отримують стипендію. Він пояснив, що у них є три види стипендії: стандартна – 495 грн, її отримує більшість ліцеїстів, підвищена стипендія – 750-800 грн, яку виплачують «хорошистам», і обласна стипендія, яку отримують відмінники.

– У нас обласну стипендію отримує лише одна студентка – Аліна Єременко, що навчається на кухара-кондитера. Окрім відмінного навчання, вона ще й голова учнівського самоврядування. За свої старання Аліна отримує 1000 гривень, – розповідає Анатолій Вікторович.

Окрім стипендії, молодь отримує премії за активну участь у житті ліцею чи за змагання.  Також студенти можуть підзаробити, коли допомагають виконати замовлення у вигляді залізних сміттєвих баків, маленьких урн, лавочок та інших металевих конструкцій. Від загального замовлення вони отримують 10%.

Стосовно студентів, що приїхали на навчання з інших міст, їм надається гуртожиток. Таких зараз 75 чоловік і проживають вони там безкоштовно.

То яку ж у середньому виплату отримують ліцеїсти та на що її витрачають? З цим питанням ми звернулись безпосередньо до студентів Пологівського ліцею.

Максим Рябко. 16 років. Навчається на електрогазозварника та водія категорії B, С1. Хлопець місцевий, живе разом з батьками у Пологах. Стипендія у нього стандартна – 495 гривень. Окрім неї, Максим отримує зарплатню за додаткову роботу: зварювання баків для сміття, лавочок, підставок під квіти тощо. В середньому він отримує 800-900 гривень на місяць. Ці кошти хлопець віддає мамі, аби допомогти заплатити за комунальні послуги. Це його внесок у родинний бюджет.

Чи можна в Пологах прожити місяць на таку стипендію, цікавлюся у хлопця. «Так, якщо добре заощаджувати, я думаю, що можна», – відповів він.

 


Даніл Доскалов вже другий рік навчається на електрогазозварника та водія категорії B, С1. Його стипендія – 495 грн. Приємним додатком до неї є премії та виплати, які Данілу виплачують за участь у різних змаганнях та за зварювання залізних виробів. Середній місячний прибуток – 600-800 грн. Витрачає ці кошти на себе: одяг, дозвілля, відпочинок з друзями. Може собі це дозволити, адже сам місцевий.

Чи можна в Пологах прожити місяць на таку стипендію? «Ну, якщо жити дуже скромно – то можна», – говорить з посмішкою.

 

 


Уже третій рік поспіль Станіслав Лихвар вчиться на електромонтера та водія. Він уродженець нашого міста. Отримує виплату у розмірі 550 грн. Ці гроші Станіслав витрачає на себе та на їжу для родини. До речі, підзаробити йому допомогла нещодавня практика у Запоріжжі в ТОВ «Електропривід». Працювати там було тяжко, але хлопець впорався та отримав 3600 грн заробітної плати.

Чи можна в Пологах прожити місяць на таку стипендію? «Тяжко, але можна».

 

 

 


Антон Кононенко також вже три роки навчається на електромонтера та водія. Хлопець один з невеликої кількості студентів, які отримують підвищену стипендію – 750 гривень, оскільки навчаються добре. Інколи отримує премії за активну участь в житті ліцею. Частину своїх коштів віддає мамі, а іншу – витрачає на власний розсуд.

Чи можна в Пологах прожити місяць на таку стипендію? «Так, якщо жити з родиною».

 

 

 


Марина Бардіш після 11 класу приїхала з Чернігівки навчатись на кухара. Безкоштовно мешкає в гуртожитку Пологівського професійного ліцею разом з іншими іногордніми студентами. Житло дівчину повністю влаштовує, адже вкупі – веселіше.  Марина – першокурсниця, отримує стипендію 495 грн, якої вистачає на деяку їжу та на оплату проїзду до Чернігівки. В усьому іншому їй фінансово допомагають батьки.

Чи можна в Пологах прожити місяць на таку стипендію? «Ні, не можна. Це можливо лише у випадку додаткових виплат та премій».

 

 


Тож, якщо є бажання, то прожити у Пологах студенту на майже 500 гривень можна. Гуртожиток та харчування в їдальні – безкоштовні. Потрібно лише забезпечити себе вечерею. А якщо ще й виконувати додаткову роботу чи активно демонструвати свої вміння – то можна ще й премію отримати.

 

Фото і текст Ірини РАБОТЯГОВОЇ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

five × 2 =