У рамках проведення реформи децентралізації облдержадміністрація пропонує створити в Запорізькій області шість районів-округів з центрами в Запоріжжі, Енергодарі, Бердянську, Мелітополі, Пологах і Токмаку. При цьому, за методикою Кабміну, область може розраховувати тільки на п’ять районів.

Доктор політичних наук Дмитро Арабаджієв представив варіант, який підтримують нардепи від правлячої партії «Слуга народу». Згідно з ним, в області залишається п’ять районів-округів з центрами в Запоріжжі, Бердянську, Мелітополі, Пологах та Василівці. Остання стане центром округу замість Енергодара, як центр госпітального округу і як логістичний центр.

Як було сказано в ході обговорення за круглим столом, варіант з Василівкою відстоювала нардеп від правлячої партії Юлія Яцик. Також Михайлівська районна рада пропонувала зробити центром округу Дніпрорудне. Варіант же з Енергодаром підтримує Кабмін.

Більшість присутніх зустріли в штики варіант нардепів, який не припускав райцентру Токмака. За їхніми словами, якщо центр округу піде в Пологи, Токмак «помре» або «розчиниться».

Нардеп Соха в свою чергу підкреслив, що в бюджеті 2021 року може просто не знайтися коштів на дотування депресивного Токмака. У підсумку, більшість присутніх проголосували доопрацювати до 10 січня варіант з 6 округами в області.

https://verge.zp.ua/

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

thirteen − 4 =