Пологівські вісті Область Це варто відвідати: Вільнянський водоспад

Це варто відвідати: Вільнянський водоспад

0
590

Мало хто знає, але у Запорізькій області є водоспади, авжеж не такі великі, як наприклад «Вікторія», але теж вражають, сьогодні розповімо про один із них – Вільнянський водоспад.

У східній частині села Дерезовка Запорізької області, на річці Вільнянка, у самого краю дамби, знаходиться Вільнянський водоспад. Річка отримала ім’я міста Вільнянськ, поблизу якого протікає і є притокою річки Самара, яка впадає у Дніпро.

Причиною його появи стало спорудження дамби, і на перший погляд цей рукотворний водоспад легко сплутати з природним. Існують думки, що раніше він був ще вище і потужніше.

Висота штучного водоспаду становить 4,5 метра. Однак місцеві стверджують, що був час, коли водоспад був вище на 2,5 метра і струменя води падали набагато могутніше. Матеріалом для її будівництва послужив натуральний камінь, тому його дуже складно відрізнити від природного водоспаду. Трохи нижче, за течією річки знаходиться ще один водоспад, висотою в 1 метр. А ще нижче можна побачити маленький висячий міст. У невеликому віддаленні від дамби знаходиться кілька кар’єрів.

 

Джерело: zp-fakty.net.uа

Фото: Денис Демідов

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

2 × four =