Серйозні зміни готує КЗпП, який боляче вдарить по вагітним і людям, які мають великий досвід роботи.

Незабаром українців, крім збільшення обов’язкового трудового стажу можуть чекати і інші неприємні сюрпризи, які прописані в проекті нового Кодексу законів про працю (КЗпП), опублікованого нещодавно в соціальних мережах.

Про це пише видання «Обозреватель».

Найнеприємніше нововведення – нові причини для звільнення. Так, в статті 35-й законопроекту роботодавцю дають право за власним бажанням звільняти співробітника. Раніше потрібно було вказувати підстави для цього рішення. Якби роботодавець просто так «попрощався» з співробітником, звільнений міг би піти в суд і виграти його.

Більше того, найчастіше судді зобов’язують виплатити зарплату за той період, коли працівник не міг потрапити на робоче місце через незаконне звільнення.

Нові причини для звільнення:
за бажанням роботодавця;
повторне за 180 днів порушення трудового договору (без вказівки, якого саме пункту).
«Перелік умов трудового договору, порушення яких є підставою для його припинення відповідно до цієї статті, визначається в трудовому договорі», – йдеться в документі.

А якщо співробітник відмовиться підписувати угоду, то роботодавець його може просто заздалегідь попередити.

«У разі відмови працівника підписувати додаткову угоду, що передбачає розірвання трудового договору на цій підставі, трудовий договір розривається роботодавцем в односторонньому порядку шляхом надання працівникові відповідно до встановлених трудовим договором», – йдеться в документі.

Всі причини для звільнення:
закінчення строку трудового договору;
згода сторін;
розірвання трудового договору з ініціативи працівника (статті 33, 34);
розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця (статті 35-40);
незалежні від волі сторін підстави (статті 42-46);
підстави, передбачені трудовим договором (стаття 47);
інші підстави, передбачені законом.

Стосовно вагітних
За новим КЗпП захищати від звільнення будуть тільки до 70 днів до пологів і 56 днів після пологів. У світовій практиці звільнення вагітних жінок – це нормальне явище. Але не можна сказати, що вони менш соціально захищені, просто вагітні жінки та жінки з дітьми мають абсолютно рівні права для працевлаштування нарівні з іншими.

Знову ж, вагітні жінки та жінки з маленькими дітьми не є поганими працівниками, а можливо навіть кращими, тому що вони більш мотивовані краще працювати, щоб забезпечити краще життя собі і своїй дитині.

Неприємні сюрпризи КЗпП
доплату за роботу на вихідних скоротять в 5 разів;

короткостроковий контракт зможуть укладати на період до 5 років – він не буде автоматично ставати безстроковим.

Новий КЗпП нібито вдарить по гаманцях трудоголиків. Наприклад, в суботу замість 1 тис. зможуть заплатити всього 600 грн.

«Оплата праці за роботу у вихідні або неробочі дні здійснюється в підвищеному розмірі, визначеному трудовим договором та / або відповідним колективним договором. З урахуванням такого підвищення оплата праці повинна бути як мінімум на 20 відсотків вище оплати праці працівника в межах встановленої в трудовому договорі норми праці», – йдеться в проекті.

Іншими словами, раніше доплата була на рівні не менше 100%, а в нових правилах – 20%.

З обіцяних новацій – відмова від «паперових» трудових книжок. Роботодавці будуть входити до реєстру соціального страхування, там побачать, де раніше працював співробітник, і зареєструють нове робоче місце.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

11 + 3 =