9 грудня дільничний офіцер поліції сектору превенції Пологівського відділу поліції здійснював відпрацювання на території Пологівської та Костянтинівської сільської рад на предмет виявлення фактів незаконної порубки дерев, перевезення, зберігання, збуту незаконно зрубаних дерев. О 14.50 у лісосмузі поблизу ставка Байкал виявив чоловіка, який пиляв дерева акації. Ним виявився мешканець с.Поліг 1984 року народження.

Встановлено, що лісоруб діяв незаконно, не маючи на це права. Цей факт зафіксовано та зібрано матеріали щодо встановлення матеріального збитку та направлено до Пологівського лісового господарства.

Працівники лісгоспу в межах їхньої компетенції склали адміністративний протокол щодо лісоруба за ознаками п.1 ст.65-1 КупАП (Знищення або пошкодження полезахисних лісових смуг та захисних лісових насаджень). Сума збитку становить 4272 гривні.

Поліція нагадує: за вирубку дерев – покарання

На території району склалася критична ситуація щодо стану лісосмуг, зелених насаджень та заповідних зон, де вирощується деревина.

За самовільну порубку передбачена кримінальна відповідальність за ознаками статті 246 КК України, що передбачає покарання штрафом від п’ятдесяти до ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років, або позбавлення волі на  той самий строк.

В окремих випадках передбачено адміністративну відповідальність за статтею 65 КУпАП (Незаконна порубка, пошкодження та знищення лісових культур і молодняку), що передбачає відповідальність у вигляді накладання штрафу на громадян від тридцяти до шістдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян і на посадових осіб від ста п’ятдесяти до трьохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Питання боротьби з таким явищем повинні опікуватися всі свідомі громадяни, від працівника поліції чи представника місцевої влади до звичайного громадянина. У зв’язку з цим правоохоронцями спільно з громадськими формуваннями та представниками лісомисливських господарств вживаються профілактичні заходи та рейди щодо упередження фактів незаконної порубки дерев, перевезення, зберігання, збут незаконно вирубаних дерев та лісонасаджень.

Отже звертаємося до всіх свідомих пологівців – повідомляйте до поліції про діяльність таких громадян, не залишайтесь осторонь. Спільні зусилля дозволять викорінити такі негативні явища та забезпечити гідне існування майбутніх поколінь. Звертатися за телефонами: 050-543-86-99; 068-822-20-35.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

twelve − nine =