Як це – працювати і діяти за принципом «громада – для молоді, молодь – для громади»? Над цим задумалися у Пологівській ОТГ і вирішили активніше залучати молодь до співпраці, адже від неї значною мірою залежить економічний, культурний, спортивний, освітній розвиток території.

Наша громада тільки нещодавно створена, але вже активно співпрацює з різними фондами для того, щоб успішно реалізувати молодіжну політику на території. З червня 2019 року спеціалісти Пологівської міської ради беруть участь у Програмі “Децентралізація на практиці ІІ – вчимось один від одного”, яку проводить фонд “Освіта для демократії” (Варшава, Польща), ГО “Наше Поділля” (Вінниця) та Товариство Лева (Львів). У рамках проекту вони брали участь у тренінгах з питань розвитку громад, роботи з громадськістю та залучення її до співпраці, мали можливість відвідати новостворені громади в інших областях України та дізнатись про їхній досвід з впровадження змін та розвитку.

У Пологівській громаді провели дослідження громадської думки щодо розвитку території і молодіжного простору. До цієї роботи залучили вихованців гуртка «Основи журналістики» Будинку дитячої та юнацької творчості.

Для дослідження обрали 3 методи. Перший – фотопрогулянка містом «Подобається – не подобається». Юні журналісти разом з працівниками міськради побували у центрі міста, парку біля районного Будинку культури, на зоні відпочинку «Бублик» та території мікрорайону Поліг-5. Під час фотопрогулянки молодь відзначала, що подобається, що не подобається на цих територіях, і висловлювала свої пропозиції, чим їх можна дообладнати, щоб покращити і зробити комфортнішими.

Другий метод – опитування «Висячі питання», яке провели серед учнів Пологівської ЗОШ №4 і Пологівського професійного ліцею. Учасникам поставили питання: «Якого дозвілля не вистачає молоді?», «Що варто змінити для цікавого дозвілля?». Молодь залюбки висловила свої побажання. Серед пропозицій названі велодоріжки, вело- та скейтпарк, каток, басейн, майданчик для вигулу та дресирування собак, безпарольна зона Wi-Fi, майданчик для занять воркаутом, чисті паркові зони і т.д.

Третій метод – SWOT-аналіз. У залі засідань міської ради відбулася зустріч міського голови Юрія Коноваленка та спеціалістів міськради з молоддю. Ось тут і було найцікавіше – презентація і обговорення побаченого і почутого, аналіз сильних, слабких сторін нашої громади, а також можливостей та загроз. Це був відкритий діалог влади і молоді про бажання і можливості, про створення комфортного середовища для життя, яке дозволить молодим людям розвивати себе на місцях там, де вони народжені, там, де вони живуть, там, де вони хочуть жити.

 

Влада громади готова до співпраці з молоддю, а молодь цінує те, що до її думки дослухаються. Секрет успіху – у взаємодії.

Наталія Осипенко.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

seven + 16 =