Досить складно уявити сьогоднішнє життя людей різного віку без доступу до Інтернету. Він є незаперечним благом цивілізації і багато в чому спростив наше життя. Інтернет-магазини дозволяють здійснювати покупки, не виходячи з дому, он-лайн трансляції замінили нам телевізор, новини і прогноз погоди оновлюються кожну хвилину. Але є ще один важливий фактор, через який ми липнемо до екранів телефонів цілодобово – соціальні мережі. Майже усі ми зареєстровані у Фейсбуці, Інстаграмі, Вайбері. Ще переглядаємо телеграм-канали, записуємо відео у Тік-Ток та Снеп-Чати. Ці усі додатки нахабно крадуть левову частку нашого часу. Кожен другий це розуміє, але вдіяти з собою уже нічого не може.

Ми провели опитування серед пологівців на нашій сторінці в Інстаграм, де запитували, скільки годин в день вони витрачають на соціальні мережі. Результат шокуючий, але очікуваний. Більшість наших підписників відповіли, що витрачають по 5-6 годин на Інтернет, деякі написали, що щогодини оновлюють стрічки новин у всіх своїх додатках, а були й такі, котрі чесно призналися, що «сидять» у мережі 24/7.

Що так приваблює пологівців в Інтернеті, на що вони витрачають свій час, що пишуть та що коментують – ці питання ми поставили різним віковим групам, які мають різні вподобання та різні сфери зайнятості. І ось, які відповіді ми отримали:

Марина Рябцева, спеціаліст з кредитування:

– Я зареєстрована в Фейсбуці, Інстаграмі, Вайбері та Телеграмі. Щодня оновлюю стрічку новин, слідкую за відомими блогерами та своїми друзями. Сама також часто публікую фото, викладаю сторіз. Я б не сказала, що дуже залежна від Інтернету. Думаю, день без нього прожити змогла б.

 

Анна Дуб, головний лікар Пологівської КП «Пологівського ЦПМСД» АЗПСМ:

– Залежності від соціальних мереж у мене немає, адже просто не вистачає часу там постійно щось відслідковувати. Можу собі дозволити зранку 10-15 хвилин прогорнути стрічку у Фейсбуці та ввечері перед сном. У вихідні можу, інколи, зробити допис на власній сторінці. Але ми живемо у 21 столітті, і зараз деякі робочі моменти можна вирішити за допомогою Вайбера. Це надзвичайно корисний менеджер, він – мій помічник у роботі.

 

Крістіна Водяницька, в декретній відпустці:

– Ой, соціальні мережі – це мій особистий виклик. Там я сиджу 24/7. Постійно оновлюю стрічку в Інстраграм. Там мені подобається читати новини Запорізької області та нашого району. Переглядаю вайни. Також заходжу у Фейсбук. Там слідкую за дописами Володимира Зеленського. І, звичайно, на телефоні у мене встановлені ще Вайбер та Ватсап. Я намагаюся обмежувати час проведений у телефоні. Але це надто складно. Руки постійно до нього тягнуться та хочеться подивитися сторіз, почитати коментарі. Як бути з цим, доки не знаю.

 

Олександр Кучер, директор колегіуму №1:

– Я взагалі ні в якій соціальній мережі не зареєстрований і не збираюся. Якщо потрібно щось переглянути, то, звичайно, можу зайти, знайти, ознайомитися і вийти. А постійно моніторити дописи інших користувачів – не маю на це ні бажання, ні часу.

 

Чесно зізналися, що більшість свого часу просиджують в Інстаграм школярі 11-16 років. Вони проводять опитування в сторіз, характеризують зовнішність один одного, пишуть факти, а потім усе це моніторять. Діти зізнаються, що це залежність, але інтерес превалює. Ви, напевно, також неодноразово бачили, як виходять гуляти сучасні підлітки. Вони постійно записують сторіз, приміряють купу віртуальних масок та відмічають один одного. Потім репостять все на свої сторінки і розходяться по домівках. Ось таке нині спілкування – емоджі, лайки та репости.

А ви залежні від соціальних мереж?

Оксана БОЙКОВА.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

17 + 9 =