Прикмет у нас величезна кількість. Пережили вони тисячоліття, мільйони людей сприйняли їх за істину. З’явилися вони навряд чи без жодного наміру. Спочатку для того, щоб змусити малого або впертого обхідним шляхом зробити те, що навпростець домогтися від них неможливо. Згодом їм стали коритися і слідувати несвідомо.

Наприклад, за прикметою, якщо викидаєте шматки хліба у відро – це до фінансових труднощів. Якщо хтось за столом, не доївши один шматок хліба, тягнеться по інший,  трактують, ніби хтось з близьких голодний або ж потрапив у біду. Не зовсім зрозуміло, який між цими речами  зв’язок, проте з іншого боку – нас привчають до бережливості.

Чому не можна мити посуд в гостях

«Гість недовго гостює, та багато бачить» – цю народну мудрість століттями передавали з вуст в уста і додавали: «Підуть гості, перемиють господарю кістки».

Званий гість хоче допомогти

Зараз багато хто вважає хорошим тоном допомогти господині після званого вечора  в збиранні зі столу та митті посуду. Мовляв, хочу узяти на себе частину ваших турбот. Досвід багатьох і багатьох поколінь рекомендує: робити це можуть лише дуже близькі до сім’ї люди.

Споконвіку посуд і все, що пов’язано з приготуванням і вживанням їжі, ретельно оберігали від псування і пристріту. У всьому, що стосується домашнього вогнища, не прийнято було господарювати сторонній людині. Господині боялися, що гість, проникаючи в таку інтимну сферу життя сім’ї, відведе багатство і благополуччя з дому.

Прикмета ця дожила і до наших днів. Тому, збираючись запропонувати свою допомогу в гостях, подумайте двічі: а раптом господарі забобонні?

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

six − three =