Перший крематорій планують побудувати на території Кушугумского кладовища, розташованого на землях Балабінскої селищної ради, за межами населеного пункту. Чиновники не встигають освоїти до кінця року гроші, які були виділені на проекти землеустрою, повідомляє «061».

Для будівництва міського крематорію на Кушугумському кладовищі було вирішено виділити гроші з бюджету для виготовлення технічної землевпорядної документації, що стосується розміщення зовнішніх мереж електро- і газопостачання. На проект з розробки документації для електроустановок передбачили 9,3 мільйона гривень, а на проект землеустрою щодо газу – 1,3 мільйона гривень.

На найближчу сесію винесуть проект рішення про перерозподіл коштів програми розвитку інфраструктури та комплексного благоустрою, де передбачено ці гроші на реконструкцію розподільчих пристроїв для перепроектування електрики в рамках будівництва крематорію. Тепер стало відомо, що під кінець року «знімається» частина суми через затяжну процедуру конкурсних торгів. В електронній системі «Prozorro» вже тричі скасовували торги через порушення, які виникали під час закупівлі.

«По землевпорядній документації УКБ занадто довго проводив торги і до кінця року просто не будуть освоєні ці гроші. Під енергопостачання крематорію необхідно провести туди електрику певної потужності. Для того, щоб це зробити потрібно встановити опори, а під них потрібно виділити землю. Тут є складності, тому що мало не під кожною опорою свій власник – там паї розкреслені по всьому полю», – прокоментувала заступник директора департаменту інфраструктури та благоустрою на засіданні депутатської комісії з екології Марина Байло.

До речі, в листопаді УКБ зробив четверту спробу в системі електронних закупівель «Prozorro», аби  знайти підрядника, який надасть комплексні інженерні послуги для розробки проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, технічної документації щодо поділу земельних ділянок та встановлення меж, на які поширюється право особистого сервітуту ВАТ «Запоріжжяобленерго» для прокладки і експлуатації ліній електропередач.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

fifteen − one =