Зазвичай, в пошуках нових вражень ми вирушаємо за кордон, або до західної частини України. Але ж і в нас є дивовижні та цікаві місця, які варті Вашої уваги. Наприклад, неподалік від Запоріжжя є цілюще Панське озеро.

Озеро розташоване в утвореному ще в 1975 році державному ботанічному заказнику «Прістіні», у селі Григорівка Запорізької області.

Максимальна протяжність озера – 33 м, максимальна ширина – 16 м. Глибина приблизно 2,5-3 метри. Вода чиста та прохолодна, блакитна, схожа на морську, вона в озері така яскрава, що від неї дійсно важко відвести очей.

Панське озеро у селі вважається цілющим. Місцеві вірять, достатньо всього лише один раз скупатися в озері для того, щоб не хворіти цілий рік. Водойма живить 25 джерел, завдяки чому температура води тут цілий рік однакова — приблизно 12 градусів.

Озеро також називають Купіллю Катерини та озером “блакитних кровей”. За однією з версій, Князь Потьомкін ще у 18-му столітті наказав спорудити купальню для російської імператриці, яка подорожувала по цій місцевості. Викупатися Катерині не довелося (в цих краях вона так й не побувала), проте купіль залишилася.

Купіль Катерини знаходиться у 15 кілометрах від Запоріжжя. Поворот до озера знаходиться перед мостом через річку Конка на трасі Москва-Сімферополь. До лікувального озера приїжджають тисячі паломників щороку. Вода ніколи не змінює своєї температури, тому плавати тут можна навіть взимку.

Панське озеро побудували з рідкісною блакитної глини та вимостили каменем. З одного боку знаходяться сходинки, з другої — ікони Богородиці та Ісуса Христа. Поруч з іконами знаходиться герб із зображенням козака з мушкетом, під ним табличка з написом: “Блакитне озеро — Вам на щастя, люди. Нехай прохолодна вода творить дива, зігріває Вам серця, очищає душу”.

У 2002 році та озеро, і ікони освятили. У цьому ж році за гроші запорізького ДАІ водойму реставрували. Після цього виникла нова назва – “Ментовські озера”.

Люди  кажуть, якщо проплисти через всю купіль і доторкнутися до ікони, можна вилікуватися від будь-якої хвороби.

За інформацією сайту “Факти Запоріжжя”
Фото Дмитра Антіфеєва

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

eighteen − one =