Пологівські вісті Місто Сьогодні вшановують пам’ять жертв голодоморів: історія і традиції цього дня

Сьогодні вшановують пам’ять жертв голодоморів: історія і традиції цього дня

1
378

День пам’яті жертв Голодомору цьогоріч вшановують 23 листопада. Його відзначають  щорічно в четверту суботу листопада на підставі президентських указів 1998 та 2007 років.

У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Утім, наймасштабнішим був Голодомор 1932-1933 років – геноцид українського народу, здійснюваний тоталітарним комуністичним режимом СРСР.

Голодомору передувала насильницька колективізація сільських господарств, “розкуркулення” селян, хлібозаготівельна кампанія, масовий терор на селі. Терор голодом, що діяв в Україні протягом 22 місяців, – це свідома і цілеспрямована політика сталінського уряду, стратегія і тактика якої виконувалася починаючи з 1928 року. Ця карально-репресивна акція була спрямована на упокорення українського селянства, знищення самостійних селянських господарств – соціально-економічних підвалин української нації.

Українські селяни стали наступними жертвами сталінського режиму після тотальних репресій щодо української інтелігенції та духівництва. У пікові місяці Голодомору щохвилини в Україні помирало 24 людини. За короткий проміжок часу померли понад три мільйони українців.

Упродовж десятиліть Голодомор в радянській Україні замовчувався. Дослідження з цієї трагедії розпочалися лише наприкінці 80-х років минулого століття. Нині в Україні Голодомор 1932-1933 років розцінюється як акт геноциду українського народу, здійснений урядом СРСР шляхом організації штучного масового голоду, який призвів до багатомільйонних людських жертв у сільській місцевості на території Української РСР.

За даними останніх соціологічних опитувань, 77% українців вважають цю трагедію геноцидом. У листопаді 2006 року Верховна Рада визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу.  Зі 195 країн світу актом геноциду Голодомор 1932-1933 років в Україні на міждержавному рівні, крім України, визнають 15 держав-членів ООН і держава Ватикан.

День пам’яті жертв Голодомору-2019: заходи

Заходи до Дня пам’яті жертв голодоморів пройдуть по всій Україні та у багатьох країнах світу. На території України буде приспущено Державний прапор та обмежено проведення заходів розважального характеру. О 16:00 в кожній домівці й установі українці запалять свічки пам’яті та приєднаються до загальнонаціональної хвилини мовчання.

unian.ua

1 коментар

  1. В 1933 році моїй мамі було 4 роки ,зараз їй 90 ,вона згадує як вона ,щоб вижила сімья -за допомогою гачка з провода натягала з колгоспної комори- куди звезли забране у селян зерно через мишачу нору -по одній кукуродзині,гачком по одній зернині, два кармана зерна кукурудзи-(дітей до 5 років не розтрілювали)
    Потім дід перетер його з серединками качанів кукурудзи і накормив дітей.Потім всі хворіли-болів животік у дітей(це що запамяталось)А потім їли лободу і ховрашків,розривали мишачі нори на полях і забирали мишачі запаси на зиму-так і вижили ,але на жаль не всі..Запаліть свічку памяті -https://uk.wikipedia.org/wi…/Голодомор_в_Україні_(1932—1933)

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

two × 5 =