Нині триває передплатна кампанія на періодичні видання. Кожна редакція мріє про поповнення кола читачів, збільшення тиражу. Ох, і нелегкий та надзвичайно відповідальний цей період для газетярів! Вони, можна сказати, беруть участь у передплатних перегонах, майже, як депутати у виборчих. От тільки вибори в країні проводять раз на кілька років, а газетярі переживають їх щороку. Під кінець передплатної кампанії зазвичай хвилювання редакторів аж зашкалює: виберуть читачі їхню газету чи ні?

Раніше все було трішки інакше. Ось таку раритетну листівку-рекламку “Крестьянской газеты” журналістам показав мешканець с.Семенівки Олександр Сидорашко.

Нам, газетярам, дуже цікаво було побачити й прочитати, як більше 90 років тому людей агітували передплачувати газети. Про акції, знижки, подарунки для читачів ніхто мови не вів. Реклама більше нагадувала наказ. Навіть у такому процесі, як передплатна кампанія, теж відчувалася диктатура. Прочитаєш таке – і спробуй не виконати!

Цитуємо написи мовою оригіналу:

«Каждый крестьянин должен выписать и читать центральную «Крестьянскую газету»;

«В «Крестьянской газете» печатают свои статьи и ответы на крестьянские письма тт. М.И.Калинин, А.И.Рыков, И.В.Сталин и другие вожди Советского Союза»;

«Скажи своему соседу, чтобы он немедленно подписался на «Крестьянскую газету»;

«Подписаться на «Крестьянскую газету» со всеми приложеними стоит: на год – 1 р.80 коп., на 6 месяцев – 90 коп.».

А на звороті листівки календар на 1927 рік, де зазначені неробочі дні. У 1927 році люди мали офіційно 13 святкових і неробочих днів (ми у 2019 році також маємо 13 ). У січні відзначали: 1 – Новий рік, 22 – День пам’яті 9-го січня 1905 року і день пам’яті вождя пролетаріату В.І.Леніна. У березні: 12 – Повалення Самодержавства, 18 – День Паризької Комуни. У квітні: 25 – Другий день Великодня. У травні: 1 – День Інтернаціоналу. У червні: 2 – Вознесіння, 13 – Духів день. У серпні: 6 – Преображення, 15 – Успіння. У листопаді: 7 – День Пролетарської Революції. У грудні: 25-26 – Різдво.

У свіжому випуску “Пологівських вістей” читайте про інші захоплення семенівця і таємниці, які перед ним відкриває земля.

А ще не забудьте передплатити рідну, сімейну, найцікавішу газету “Пологівські вісті” на наступний рік. Поспішіть це зробити, доки діє пільгова ціна. Знижка є, подарунки будуть, цікаву інформацію гарантуємо!

Залишайтеся з нами, друзі!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

four − 1 =