З таким запитанням минулого тижня до редакції «Пологівських вістей» звернулася мешканка села Олена Наумова:

«Уже два дні на Воскресенку не ходять автобуси. 31 жовтня йшов лише вранішній, протягом дня не було жодного, а ввечері водій попередив усіх пасажирів, що наступного дня рейсів може взагалі не бути. У райдержадміністрації, куди звернулась за роз’ясненням, повідомили, що перевізники неохоче вирушають на сільські маршрути, бо вони для них збиткові, внаслідок цього навіть не бажають укладати тендери.
У селі говорять, що водії скаржаться на відсутність пального для заправки автобусів та небажання голови Воскресенської ОТГ М.І.Гузенка розраховуватись за перевіз пільговиків. Ми ладні платити за проїзд повну вартість, аби лиш автобуси ходили. Допоможіть нам у цьому».

За роз’ясненням наш журналіст теж звернувся у відділ Пологівської райдержадміністрації, який займається укладанням тендерів з перевізниками. Там, дійсно, причин невиходу воскресенських автобусів у рейс пояснити не змогли. Але й не заперечували, що це могло статись через нерентабельність. Для переконливості чиновниця навела цифри з даних вивчення пасажиропотоку. Вони свідчили, що здебільшого, крім годин «пік», коли люди їхали на роботу до міста та поверталися додому, транспорт курсував напівпорожній.

Керівництво Пологівської РДА провело перемовини з адміністрацією Воскресенської ОТГ про перевезення пільговиків за рахунок громади, але вона у виділенні коштів відмовила. Тож нині всі воскресенці, незважаючи на соціальний статус, оплачують повний проїзд, – констатували в Пологівській РДА.

Картинки по запросу гузенко воскресенка“Ми якраз зараз займаємось питанням перевезення людей. Перебоїв з курсуванням автобусів у село зараз немає, вони ходять, але, як завжди, напівпусті. Тому ті рахунки, які виставив ПП «О.І.Шапка» за перевезення пільговиків на підставі вивчення пасажиропотоку, що провів запорізький інститут, вважаємо дуже завищені. Ми провели власне вивчення пасажиропотоку, і воно підтвердило, що реальні перевезення дуже відрізняються від розрахунків інституту. Довели до відома перевізника, але він відмовчується.

У найближчі дні відбудеться сесія сільської ради, сподіваюся, що депутати теж не погодяться платити по рахунках, які виставив перевізник. Якщо знову доведеться звертатись в інститут для вивчення пасажиропотоку у Воскресенці, я за те, щоб названі цифри були справедливі і обґрунтовані, – таку відповідь дав голова Воскресенської ОТГ Микола Іванович Гузенко.

Незважаючи на те, що рейси до Воскресенки знову відновлені, наш журналіст вирішив все одно зв’язатись з ПП «О.І.Шапка», чиї автобуси перевозять мешканців села.

Зараз рух автобусів на Воскресенку нормалізувався, але для того, щоб це сталося, нам доводиться працювати собі у збиток. Пов’язано це з тим, що на Пологівській газозаправній станції, де наші автобуси заправлялися метаном, газівники зняли лічильник на повірку. І доки станція не відновить роботу, вимушені їх заправляти на найближчій до нас станції, що розташована у Токмаку. Щоправда, від деяких рейсів на село у вихідні довелося відмовитися, але в робочі дні працюємо за графіком, чого б це нам не коштувало.

А щоб у голови Воскресенської ОТГ не виникало сумнівів стосовно кількості перевезених пільговиків, я пропонував ввести талони, як це зробили в міськраді для школярів. І тепер всі виплати здійснюються згідно з талонами. – Таку відповідь дав нашому журналісту приватний підприємець Олександр Іванович Шапка.

А тим часом, доки між керівництвом громади та приватним перевізником ведуться баталії, в Кирилівській селищній раді запрацювала програма, згідно з якою там раз на тиждень по району безкоштовно перевозять пільговиків. Щоб усе було по-чесному, ввели попередній запис.

Читайте нас також у ФейсбуціВайберіТелеграмі та Інстаграмі.

Спілкувалася Лідія СЛАБИШЕВА

2 КОМЕНТАРІ

  1. Автобуси ходили б у Воскресенку і коштів достатньо б було якби керівництво хочби в двічі зменшило собі заробітну плату а на з економлені кошти оплатили плату за проїзд пільговиків думаю цих коштів хватило не на один рік перевезення пільгової категорії населення

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

ten + 6 =