Сьомого листопада “Федот на лід веде” – стає дуже холодно і наближається справжня зима. У народі 7 листопада називали Дідівські плачі, коли прийнято було поминати померлих родичів або друзів. Говорили навіть про те, що навіть природа плаче, оскільки практично завжди спостерігалися опади, а ясна погода була справжньою рідкістю.

Необхідно було допомагати сиротам і знедоленим людям. Про дітей, які залишилися без батьків, дбали всім селом. Не можна було обманювати сироту або щось красти у такої дитини – це вважали одним з найстрашніших гріхів.

Кожна жінка вважала своїм обов’язком 7 листопада поплакати про нещастя і покаятися у скоєних гріхах. Саме це, за народними віруваннями, дозволяло зустріти зиму з чистими помислами.

Жінкам заборонено було плакати в подушку, оскільки перо всі сльози пам’ятає, а значить, неприємності збережуться на тривалий термін. Тим більше, якщо інша людина ляже на цю подушку, то всі біди перейдуть до неї.

Селяни, які торгують зерном, не повинні були в цей день переїжджати на інше місце, щоб не злякати удачу.


Народні прикмети на 7 листопада:

  • Зірки світили тьмяним світлом – день буде похмурим.
  • Якщо людина народилася 7 листопада, то її талісманом буде гірський кришталь, а сам іменинник зможе полегшувати чужі біди.
  • Торгівцям 7 листопада не варто нікуди вирушати зі своїм товаром, оскільки торгівля в цей день не буде вдалою.
  • Не можна їсти хліб – прикмета, що рік хлібним не буде.
  • Якщо встати рано вранці, запалити церковну свічку і попросити померлих родичів допомогти порадою, то вирішення проблеми прийде вже наступного дня.
  • Якщо дівчина, що залишилася сиротою, 7 листопада звернеться з проханням до своєї матері, то вона її почує і обов’язково допоможе.
  • Якщо сирота помолиться Богу в цей день, її молитва буде почута.
  • Якщо людина не подала милостиню жебракові, то це, за прикметами, призведе до неприємностей.

За інформацією depo.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

11 − 6 =