Натрапили на цікавий список “18 книг, які варто прочитати до 18 років” і вирішили поділитися з Вами.

1. 50 днів до мого самогубства.
Стейсі Крамер

Через розлучення батьків і невзаємну закоханості Глорія переживає депресію. Але вона не знає, що все це лише дрібні неприємності, порівняно з тим, що їй доведеться пройти. Протягом 50-ти днів Лорі повинна знайти причини для того, щоб жити або ж навпаки.

2. Над прірвою в житі.
Джером Д. Селінджер
Єдиний роман Селінджера “Над прірвою в житі” став переломною віхою в історії світової літератури. Назва роману і ім’я головного героя Холдема Колфіда стала кодовими для багатьох поколінь молодих бунтарів – від бітників і хіпі до представників сучасних радикальних молодіжних рухів.
3. Дев’ятнадцять хвилин.
Джоді Піколт
Тишу провінційного Стерлінга приголомшує надзвичайне подія – в одній зі шкіл учень відкриває стрілянину по своїм однокласникам. Що змусило несхожого на інших підлітка взяти в руки пістолет?
4. Механічний апельсин.
Ентоні Берджесс
Бунтарська, культова, жорстока і дуже підліткова книга. ЇЇ варто прочитати, коли тобі 16, чи не варто читати взагалі. Головний герой – юнак Алекс, хуліган, садист і моторошне чудовисько гвалтує, вбиває, говорить на дивному сленгу і несподівано трансформується в добропорядного громадянина, співробітника музичного архіву. Логіки немає, є лише диво, але цілком з’ясовне – Берджесс починав писати роман, думаючи, що помре, а закінчив, вже знаючи, що смертельний діагноз був помилкою.
5. Білий Бім Чорне вухо.
Гавриїл Троєпольскій
Книга безцінна в плані показу різних характерів, різних доль, різних життєвих ситуацій – майстерно прописаних, кінематографічно промальованих.
І все ж … серце розривалося від болю.
6. Здрастуй, Ніхто.
Берлі Догерті
Тут ви знайдете все, що можна чекати від хорошої книги: прекрасна ідея, що бере за душу сюжет, а також простір додумувати те, що не сказано прямо … Почавши читати цю книгу, вже неможливо відірватися до самого кінця. Коли я переліcтнула останню сторінку, у мене було таке відчуття, ніби я втратила двох близьких друзів.
7. Три товариші.
Еріх Марія Ремарк
Найкрасивіший у двадцятому сторіччі роман про любов …
Найпривабливіший роман у двадцятому сторіччі про дружбу …
Найтрагічніший і самий чарівний роман про людські стосунки за всю історію двадцятого століття.
8. Синя трава. Щоденник п’ятнадцятирічної наркоманки.
анонім
Ця книга в якомусь сенсі унікальна. В її основі – справжній щоденник дівчинки-підлітка, яка розповідає про те, як вона пристрастилася до наркотиків. Оповідання ведеться в особливому, довірчому ключі, захоплюючи своєю життєвою правдою і щирістю. Ця книга не претендує на детальний опис світу наркоманів, в ній – хроніка життя лише однієї оступилася дівчинки, якій не вдалося вижити.
9. Добре бути тихонею.
Стівен Чбоскі
Чарлі переходить в старшу школу. Побоюючись того, що його там чекає після недавнього нервового зриву, він починає писати листи комусь, кого ніколи в житті не бачив, але хто, він упевнений, повинен добре його зрозуміти. Чарлі не любить ходити на танці, оскільки йому зазвичай подобаються ті пісні, під які потанцюєш. Кожна нова книга, прочитана їм за порадою Білла, вчителі літератури, тут же стає у Чарлі найулюбленішою: “Убити пересмішника”, “Пітер Пен”, “Великий Гетсбі”, “Над прірвою в житі”, “В дорозі”, “Голий сніданок “… Білл радить Чарлі” бути не губкою, а фільтром “, і той чесно намагається. Ще Чарлі намагається згадати міцно забуті дитячі травми і розібратися в своїх почуттях до старшокласниці Сем, сестрі його друга Патріка по кличці Ніяк …
 
10. Діти пишуть Богові.
Михайло Димов
Чому люди спочатку закохуються, а потім тихо плачуть?
Андрій, 4 кл.
Обов’язково до прочитання кожному підлітку.
11. Лоліта.
Володимир Набоков
Можна нескінченно сперечатися про те, що це було – брудна збочення чи чисте почуття, провокація чи сповідь. Всі неважливо. Прочитати цю книгу про взаємини сорокарічного Гумберта і його тринадцятирічної падчерки варто хоча б для того, щоб зрозуміти, чому всі ми іноді поводимося так дивно, спілкуючись з дорослими чоловіками.
12. Правда чи наслідки.
Анніка Тор
Багато дорослих мрійливо згадують “прекрасний і безтурботний вік”, але в глибині душі здригаються від жаху і радіють, що “все пройшло”. Страшно, коли твоє тіло змінюється і перестає слухатися, страшно стати предметом насмішок однолітків. Страшно бути не таким, як усі. Але ще страшніше – опинитися разом із більшістю.
13. Дари волхвів.
О. Генрі
Маленький, але чудовий, дивовижний і сильний розповідь! В одному десятку сторінок, передано стільки любові до ближнього … Цей крихітний розповідь здатний викликати сльози і радість одночасно!
14. Віднесені вітром.
Маргарет Мітчелл
Це книга про любов і про війну, про зраду і вірності, про жорстокість і про красу самого життя. Це одна з тих книг, до яких повертаєшся знову і знову через роки і відчуваєш радість від зустрічі …
15. Спогади пришелепуватої молодої людини.
Фредерік Бегбедер
Романтична казка, розказана іронічним паризьким снобом: такий роман Бегбедера, написаний буквально на одному диханні.
16. Джен Ейр.
Шарлота Бронте
Щира історія дівчини-сироти, яка, пройшовши через роки жорстокості та принижень, змогла зберегти моральні принципи і власну гідність, є, мабуть, однією з найромантичніших в англійській класичній літературі. Краса душі головної героїні, справжня любов, непідвладна часу, вражає і зачаровує, залишаючи чисте і світле почуття і бажання перечитувати роман знову і знову …
17. Дивовижна подорож кролика Едварда.
Кейт ДіКамілло
Одного разу бабуся Пелегріна подарувала внучці Абілін дивного іграшкового кролика на ім’я Едвард Тюлейн. Його зробили з найтоншої порцеляни, у нього був цілий гардероб вишуканих шовкових костюмчиків і навіть золотий годинник на ланцюжку. Абілін обожнювала свого кролика, цілувала його, прибирала і щоранку заводила його годинник. А кролик нікого, крім себе, не любив.
Якось Абілін разом з батьками вирушила в морську подорож, і кролик Едвард, впавши за борт, опинився на самому дні океану. Старий рибалка виловив його і приніс дружині. Потім кролик потрапляв у руки різних людей – добрих і злих, благородних і підступних. На частку Едварда випало безліч випробувань, але чим важче йому доводилося, тим швидше з’являлося його черстве серце: він навчався відповідати любов’ю на любов.
18. Повія.
Панас Мирний
У глухому селі, що загубилося на просторах Російської імперії, немов весняна квітка розцвіла дівоча краса Христини. А це дар, але дар нелегкий і небезпечний. Красиву дівчину підстерігають тисячі спокус, а якщо вона до того ж бідна і самотня, то уникнути їх їй у стократ важче. Жоден чоловік не може встояти перед Христиною, волею долі що покинула рідне село і опинилася в губернському місті. Багато горя і зовсім мало радощів, яким так раділа її чистий, наївна душа, випало на її долю. Життя Христини немов падаюча зірка промайнула на темному небі, щоб, просяявши на мить, розчинитися в темряві.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

seventeen + 10 =