Минулої п’ятниці, 25 жовтня, центр с.Семенівки перетворився на святково-концертний майданчик, де зібралися місцеві мешканці. Привід чудовий – 220 років рідній Семенівці. І хоч село засноване у грудні, ювілей вирішили відсвяткувати, доки гарна погода ще дозволяє зібратися усім разом.

Цього року семенівці святкували День села з представниками Пологівської ОТГ, до дружної родини якої тепер входять і вони. До односельців зі щирими словами привітань і побажань звернулася господиня території – в.о.старости Наталія Анатоліївна Рябчук. Тепло вітав мешканців села голова ОТГ Юрій Анатолійович Коноваленко: «Сьогодні пологівці приїхали до вас, щоб привітати зі святом, подарувати тепло своїх сердець, чудові виступи. З радістю ми чекатимемо у Пологах семенівців на всіх святах. Тепер ми єдине ціле, разом працюватимемо, разом святкуватимемо». Побажання щастя, добра і родинного затишку для односельців лунали і від депутата міської ради Олексія Сергійовича Глаз’єва.

Особливий святковий настрій усім присутнім подарували артисти ЦКД «Гірник» та інші зірки пологівської сцени, які залюбки співали, танцювали, жартували. Одно слово, збацали такий драйвовий концерт, що їм хотілося підспівувати й підтанцьовувати. Семенівці не шкодували оплесків, а головне – раділи й посміхалися.

Між яскравими виступами ведучий коротко розповідав найцікавіші факти про Семенівку. Заснування цього мальовничого села пов’язують з будівництвом Кирилівської (названої так на честь Кирила Розумовського) фортеці Дніпровської лінії укріплення. Будівництво фортеці було розпочате у 1778 році в ногайських степах на березі річки Токмачки з метою охорони кордонів Росії від татаро-турецьких набігів. Датою утворення Семенівки як населеного пункту вважають 1799 рік.

Не оминули увагою носіїв найвідоміших прізвищ у селі, а це такі: Божко, Баранник, Вітко, Гурин, Головань, Гончар, Довгий, Дмитренко, Єгоров, Кобець, Корпань, Назаренко, Рябко, Рябчук, Переяславець, Хайло. Їх мали засновники великих семенівських родів і родин.

Згадали гіркі часи війн, окупації, голоду, а потім – відбудови, розквіту села. Свідками усіх тих подій є довгожительки Марія Яківна Гончар (93 роки), Варвара Іванівна Люта (92 роки), Марія Андріївна Потоцька (93 роки), Катерина Сергіївна Кіптіла (95 років).

Вітали також багатодітні родини Антіпових Сергія Володимировича та Любові Іванівни й Князєвих Максима Максимовича та Лариси Іванівни, які виховують по 10 дітей. У Семенівці проживають 5 жінок, які мають звання «Матір-героїня». Це Любов Іванівна Антіпова, Ольга Федорівна Куксова, Надія Юхимівна Кошель, Катерина Михайлівна Солодка, Інна Іванівна Ярова.

Лунали музичні дарунки на адресу подружніх пар-ювілярів, які цього року відзначили срібне і золоте весілля. У парі і щастя, і біду на двох 25 років ділять Вероніка Михайлівна і Анатолій Миколайович Потоцькі, Віра Володимирівна і Віталій Михайлович Громики. А 50 років у любові й злагоді прожили Катерина Михайлівна і Микола Миколайович Солодкі.

Святкова програма завершилася феєрверком. Присутніх частували смачною кашею і гарячим запашним чаєм, які приготували на польовій кухні пологівські рятувальники. Також семенівці смакували пирогами та шашличком. Музика довго не стихала, люди спілкувалися і відпочивали душею.

Живи, Семенівка, щаслива на славу, квітуй, зростай! Шануй людей працелюбних, даруй щодня щастя й радість, мир і достаток!

Наталія Осипенко.

Фото автора.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

sixteen + four =