У ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ СПАЛИЛИ 5612 СВИНЕЙ ЧЕРЕЗ ЧУМУ

0
486

За інформацією Департаменту з питань цивільного захисту населення облдержадміністрації, 24 вересня в селі Веселий Гай Новомиколаївського району на свинофермі ТОВ «Лідер» було виявлено вірус африканської чуми свиней та розпочато карантинні заходи щодо ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.

Були проведені засідання районної та регіональної комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Новомиколаївського району та Запорізької області, у ході яких визначено головні напрямки ліквідації надзвичайної ситуації. Зокрема, на ферму накладено карантин, визначено межі епізоотичного осередку, зон захисту та нагляду, вживаються заходи з локалізації та недопущення поширення збудника АЧС, забезпечення охорони об’єкта, організації карантинних постів, знищення уражених вірусом свиней, вивчення епізоотичної ситуації у найближчих населених пунктах тощо.

Крім цього, були визначені головні показники виділення допомоги для ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.

Карантинні заходи проводяться спеціалістами районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області та Новомиколаївської районної державної лікарні ветеринарної медицини. Від Головного управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Запорізькій області задіяно п’ять одиниць техніки (екскаватор, хімічна лабораторія, автоцистерна, БАТ-2, лафет для транспортування).

За станом на 2 жовтня знищено шляхом спалювання 5612 свиней вагою 272,2 т.

Наразі продовжує проводитися комплекс заходів згідно з чинним законодавством. Ситуація знаходиться на контролі облдержадміністрації.

Джерело: https://ztv.zp.ua/

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

four × 5 =