Більшість населення Пологівщини кожного дня крутиться, як білка в колесі, і не помічає краси та всієї привабливості довколишньої місцевості. Натомість Пологи – промисловий, торговельний, культурний та спортивний центр району. В це місто легко закохатися, якщо пізнати його ближче. Редакція «Пологівських вістей» пропонує 6 місць, з яких в першу чергу варто розпочати знайомство з Пологами.


Центральна алея міста. Саме тут зосереджене бурхливе життя пологівців, розташовані адміністративні та фінансові установи, магазини, кафе, ресторан, супермаркет, дитячий садочок та інші соціально значущі заклади. Вздовж всієї алеї встановлені лавочки, де можна посидіти, відпочити та насолодитись барвами міста. Яскраві фото можна зробити поряд з місцевими пам’ятками – біля фонтану та білосніжних лебедів, поруч з редакцією «Пологівських вістей», годинника на центральній площі, кремезних каштанів та ялинок, що ростуть уздовж алеї.


Паркова зона відпочинку «Бублик». Для спокійного сімейного відпочинку ідеально підходить саме «Бублик». У цьому мальовничому парку на березі річки і на невеликому острівці (високий бугор, що підноситься над водою) полюбляють відпочивати пологівці. Тут річка Конка утворює заводь і завжди повноводна, тому це місце приваблює рибалок. У парку багато берізок і тополь, серед яких завжди можна знайти місце для відпочинку. До речі, з вершини острівця відкриваються види на околиці села і міста Пологи.


Храм в ім’я Преображення Господня знаходиться в Кінських Роздорах і служить архітектурною окрасою села. Він є достатньо великим і привабливим, його висота становить понад 30 м. Церква була споруджена в селі ще в 1913 році (за переказами, ніби, до 300-річчя правління дому Романових). Це один із найстаріших храмів на півдні Запорізької області. Розміщений він на найвищому пагорбі села, тому видно його задовго до в’їзду в Кінські Роздори. Побудований в стилі українського бароко з античними елементами.


Пологівський краєзнавчий музей – це один із відомих культурно-освітніх закладів району, що старанно зберігає славну історію та багату культурну спадщину краю. Будівля, в якій розташовується музей, є однією із найстаріших у місті. Свого часу, це була оселя заможних купців, братів Сандомирських, власників скляного заводу станції Пологи. Після подій 1917 року тут знаходилася Пологівська міліція, згодом – банк. А з 1968 року тут функціонує краєзнавчий музей.

Графік роботи: понеділок-четвер – 8.00 до 17.00; п’ятниця – з 8.00 до 15.45. Обідня перерва з 12.00 до 12.45. Вихідні: субота, неділя.

Адреса: пров. Водопровідний, 10.

Телефони для довідок: (06165) 2-25-82, (06165) 2-39-50.


Художньо-керамічна майстерня «Добра глина». Її заснували подружжя Віктор та Лариса Нагурні у 1998 році. Результатом їхньої діяльності є незліченна кількість робіт: посуд, настінні тарілки, сувеніри, садово-паркові скульптури, пласти. Вся продукція виконана в кращих традиціях українського народу та вражає різноманітністю авторських орнаментів. Неповторний посуд Нагурних використовувався навіть для зйомок художніх стрічок «Тарас Бульба», «Інтерни», «Останній москаль». А керамічні свищики пологівських майстрів занесені до «Каталогу українських народних музичних інструментів», виданого у Німеччині. Роботи родини Нагурних відомі як в Україні, так і далеко за її межами.


Вузлова залізнична станція Пологи відкрита ще у 1898 році. Саме з неї черпає початок наше місто. Адже спочатку з’явилось пристанційне селище робітників, що будували залізничну лінію Чапліне-Бердянськ. З часом поселенців ставало все більше і більше, внаслідок чого утворилось селище, яке згодом переросло в місто Пологи. Сьогодні ж за станцією можна спостерігати із двох залізничних мостів. З них можна зробити гарні фото, або просто милуватись краєвидами та заходом сонця. До речі, будівля залізничного вокзалу є архітектурною пам’яткою міста.


Тож перш, ніж вирушити в подорож за межі міста, насолодіться спочатку нашими краєвидами. Любіть своє місто, і воно неодмінно стане краще!

Ірина РАБОТЯГОВА

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

3 + fifteen =