Пологівські вісті Місто Школярка з Поліг подала петицію Президенту про відміну обов’язкового ЗНО з математики

Школярка з Поліг подала петицію Президенту про відміну обов’язкового ЗНО з математики

0
4672

22 жовтня на сайті електронних петицій до Президента України опубліковано петицію про відміну обов’язкового ЗНО з математики. Її автором виступила пологівська школярка Анастасія Брязун.

Дівчина вчиться у 10 класі, але вже зараз думає про ЗНО, яке доведеться їй та її одноліткам складати після 11 класу. Міністерство освіти і науки України на колегії ухвалило кілька рішень про ЗНО-2021. Зокрема, міносвіти планує з 2021 року математику зробити обов’язковим предметом для зовнішнього незалежного оцінювання. Школярі, які вчаться у профільних гуманітарних класах, не дуже зраділи такому рішенню.

Настя вирішила подати петицію про відміну обов’язкового ЗНО з математики. Її підтримали в цьому однокласники.

У зверненні вона написала:

«Більшість учнів загальноосвітніх шкіл та коледжів вивчають гуманітарні науки, та їхня майбутня професія не пов’язана з математикою. Проте, якщо в наступному році з’явиться ще один обов’язковий предмет, це може перекреслити майбутні плани учнів. Я вважаю, що математику потрібно здавати лише в тому разі, якщо вимагають певний вищий навчальний заклад та професія. Особисто я хочу добре здати ЗНО з усіх предметів, які мені подобаються та необхідні для подальшого навчання. Але математика не входила до моїх планів. Будь ласка, візьміть до уваги мою пропозицію та не будьте байдужими!»

Нам школярка розповіла, що вона гуманітарій, хоче в майбутньому стати психологом. Для вступу до обраного вишу їй математика не потрібна. Не планували складати математику і багато інших школярів. Тепер їм без додаткових занять з репетиторами важко буде отримати високі бали на ЗНО. «У нас пара геометрії і один урок алгебри на тиждень, цього катастрофічно мало для успішного тестування. Обов’язкова математика буде додатковим навантаженням для багатьох», – каже дівчина. Вона подумала, що можна хоча б спробувати змінити це.

Справа за збором підписів. Їх потрібно зібрати 25000. В масштабах одного маленького району це складно, а якщо приєднаються мешканці інших районів та областей, є шанс, що петицію розглянуть. Усі, хто хоче підписати її, переходьте за посиланням сюди.

Сучасна молодь активна, не пливе за течією і не чекає з моря погоди, а доступними демократичними способами старається впливати на зміни у країні. Все просто: хочеш змін – дій! Приклад більше ніж гідний.

Наталія Осипенко.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

4 × three =