Про це розповів голова ПологівськоїОТГ Юрій Коноваленко.

Минулого тижня відбулася 43 позачергова сесія Пологівської районної ради. Сесія пройшла дуже оперативно, присутні були лише 19 депутатів, які ухвалили 13 питань за 20 хвилин. Попередній детальний розгляд питань на спільних засіданнях постійних комісій та президії районної ради дозволив депутатам прийняти рішення з більшості питань порядку денного шляхом пакетного голосування.

В основному сесію скликали для розгляду безоплатної передачі об’єктів спільної власності територіальних громад сіл та міста Пологівського району до комунальної власності Пологівської міської об’єднаної територіальної громади. Пологівська міська рада рішенням сесії від 10.09.2019 року ініціювала процес передачі до власності ОТГ закладів освіти, культури, охорони здоров’я та соціального захисту населення. Розглянувши клопотання Пологівської міської ради, депутати районної ради ухвалили рішення «Про передачу комунального майна об’єктів спільної власності територіальних громад сіл та міста, управління якими здійснює Пологівська районна рада, до комунальної власності Пологівської міської об’єднаної територіальної громади» та «Про передачу земельних ділянок комунальних установ зі спільної власності територіальних громад сіл та міста Пологівського району до комунальної власності Пологівської міської об’єднаної територіальної громади».

Голови кількох сільських рад, а саме Григорівської, Пологівської, Тарасівської, Костянтинівської, Новоселівської та Федорівської, виступили проти передачі об’єктів спільної власності територіальних громад до Пологівської ОТГ та напередодні сесії, а саме 24 жовтня, направили до районної ради відповідний лист. Але депутати прийняли це питання пакетом, навіть не заслуховуючи на сесії. На що сільські голови обурилися і висловили своє невдоволення.

Минулого понеділка голова Пологівської ОТГ Юрій Коноваленко запросив місцеві ЗМІ для того, щоб пояснити, як насправді до кінця року відбуватиметься процес передачі об’єктів спільної власності до Пологівської міської ради, як органу управління Пологівської об’єднаної територіальної громади.  

Юрій Анатолійович зауважив, що, дійсно, це питання турбує не лише сільських голів, а і жителів сіл Пологівського району. Він наголосив на тому, що міська рада діє виключно відповідно до нормативів Закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та Бюджетного Кодексу, згідно з якими районна рада повинна передати ці об’єкти до власності ОТГ. Кілька місяців тому, на одній з координаційних нарад, сільським головам повідомили про майбутню передачу цих об’єктів, у них було достатньо часу для того, щоб висловити свої зауваження та претензії. До того ж Пологівська ОТГ не претендує на заклади та установи сільських рад, які не ввійшли до громади.

Мережа об’єктів освіти, культури, соціального захисту, що переходять на баланс громади, досить велика, її утримувати дуже складно, але на сесії депутати Пологівської громади прийняли рішення взяти основну частину фінансування цих об’єктів з бюджету ОТГ. Не передають на баланс ОТГ лише Пологівську БЛІЛ (колишня назва Пологівської ЦРЛ – ред.).

На баланс Пологівської ОТГ на останній сесії районної ради передали 10 шкіл (2582 учні), 9 дошкільних закладів із сільських рад (1000 вихованців), БДТЮТ, ДЮСШ, міжшкільний навчально-виробничий комбінат, інклюзивно-ресурсний центр, КП «Господар», районний краєзнавчий музей, районну бібліотеку, РБК, школу мистецтв, методичний центр відділу культури, залізничну лікарню, стоматологічну поліклініку та центр ПМСД.

До речі, сімейні лікарі цього центру і надалі вестимуть прийом у закладах охорони здоров’я у селах, навіть у тих, що не ввійшли до громади. Всі ці установи перейдуть до ОТГ у тому складі, які вони є на сьогоднішній день, всі штатні працівники залишаться з роботою і їхні посади скорочувати не будуть. Але з 1 січня 2020 року голова Пологівської ОТГ обов’язково звертатиметься до районної ради та громад з пропозицією співфінансування стоматологічної лікарні та деяких установ, у яких отримуватимуть послуги мешканці сільських рад, що не ввійшли до Пологівської громади.

Розумію занепокоєність сільських жителів, діти яких, наприклад, навчаються в дитячій школі мистецтв або інших закладах міста, що, можливо, за цих дітей доведеться більше платити. Відповідально заявляю, що жодної копійки з бюджету громад за дітей, що мешкають у селах, ми брати не будемо. Діти з усіх сіл, які навчаються у дитячій школі мистецтв, ДЮСШ, БДТЮ, й надалі займатимуться там на безоплатній основі. Така ж ситуація з районним Будинком культури, бібліотекою та музеєм. Сільські діти, які займалися у міських школах та відвідують дитячі садки міста, так і займатимуться у цих закладах, жодної копійки, окрім харчування, у дитячих садках, батьки та сільські громади не заплатять. Більше того, скажу, що Пологівська ОТГ буде забезпечувати підвезення школярів Семенівки, Інженерного та Басані на умовах співфінансування, з бюджету громади виділятиметься частка на утримання цих автобусів, на це передбачено 180 тисяч гривень, – зазначив Юрій Коноваленко.

З 1 січня нового року всі вищезгадані заклади працюватимуть уже в складі Пологівської громади. Буде складно до січня розпочати повноцінну роботу цих об’єктів, на сьогоднішній день не укомплектовані штати, ще немає людей, які будуть вести організаційну роботу.

Планів у голови громади дуже багато: до 31 грудня у Пологах запрацює новий ЦНАП, будівля під нього вже на 70% реконструйована, вона знаходитиметься у приміщенні колишньої синагоги.

Завдяки тому, що Юрій Коноваленко щовівторка буває у селах, які увійшли до ОТГ, а це Семенівка, Басань та Інженерне, він знає про всі проблемні питання сільських територій. Ось, наприклад, найближчим часом у Семенівці запрацює аптека, якої так бракувало жителям села, знайшли приміщення, зробили ремонт і незабаром люди можуть без проблем купувати ліки прямо у селі.

Ірина Лісова.

Фото автора.

2 КОМЕНТАРІ

  1. Да… розширилися …масштаби діяльності для старого-нового керівництва – вибирали мера міста, а виявляється вибрали аж голову ОТГ! Зрозуміло що й повновадження, і відповідальність значно росширилися, як і й кількісно кадрові одиниці в управлінському апараті тепер ОПГ що будуть задіяні в обслуговуванню її жителів! От тільки дивно вирішує очільник ОТГ кадрові питання… Той що до нього був, але тільки просто простим мером, теж вважав що вибиратиметься вічно-довічно – а зась! Виборчі посади ж або вибираються, або …пролітають – приходять інші, а кадри працюють десятиліттями! Чекаючи свого шансу… Тож пам’ятати треба завжди що й тебе рано чи пізно можуть …кинути, …виборці, чи то пак не перевибрати… Як там раніше говорили – кадри вирішують все? )))

    • Може не усі работніки горсовета знають а члєни созданой громади точно не знають шо наший мер по своїх прєжніх работах і їх результатах подліжить люстраціі і січас не в школі работає а опять руководить городом тільки того шо лєкторат по незнанію опять його вибрав мером. Учитуйте фактічєску інформацію не будуще потому шо освідомлєн значить воружон.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

five × four =