Уляна Супрун стала чи не найвідомішим за всі роки незалежності міністром (точніше в.о. міністра) охорони здоров’я. Мало хто може похвалитися таким рейтингом і одночасно антирейтингом. Наразі міністерством керуватиме новопризначена очільниця Зоряна Скалецька. А Сусіди.City нагадують топ-10 міфів, які спростувала Уляна Супрун.

1. Чи є шлаки в організмі?

Картинки по запросу шлаки в організмі

«Існування шлаків в організмі та визначення їхньої кількості майже неможливе. Жоден лікар чи спеціальне лабораторне дослідження не зможуть визначити рівень зашлакованості вашого організму», – пише Уляна Супрун.

Якщо в організмі нормально працюють нирки, печінка, шлунково-кишковий тракт та навіть шкіра, то вони виведуть все зайве, зазначає в.о. міністра охорони здоров’я. Вона пише, що голодування за системою «детокс» дійсно може призвести до кращого самопочуття та зниження ваги через зменшення кількості спожитих калорій та відмови від оброблених харчових продуктів, але це може тривати недовго. До того ж є протипоказання для таких експериментів.

2. Чи можна мочити пробу Манту?Картинки по запросу манту

«Вода на шкірі ніяк не може вплинути на пробу Манту. Адже ін’єкція туберкуліну вводиться внутрішньошкірно, куди вода сама по собі не проникає. У рекомендаціях західних організацій, наприклад, CDC (Федеральне агенство Міністерства охорони здоров’я США) немає жодних обмежень щодо цього», – наголошує Уляна Супрун.

А от терти чи дряпати місце вакцінації неможна.

3. Чи рятує перекис водню?

Картинки по запросу перекис водню

Перекис водню жодним чином не допомагає загоїтися ранам, зазначає Уляна Супрун. Але він корисний для очищення медичних інструментів.

«Перекис водню ефективний для механічного очищення рани — тобто з тим самим результатом ви можете промити її прохолодною або теплою проточною водою. Глибокі рани тим більше не потрібно промивати розчином перекису, адже це загрожує виникненням емболії (кисень, який виділяється може потрапити до судин та перекрити проток крові)».

4. Чи небезпечно сидіти на холодному?

Картинки по запросу сидіти на холодному

Переохолодження чи запалення може виникнути, якщо довго перебувати на вулиці в мороз або коли сильний вітер при низькій температурі дме у відкриту частину тіла. За добрих погодних умов організм самостійно підтримує необхідну температуру внутрішніх органів.

«Сидіння на холодній поверхні може призвести до оманливого відчуття потреби частого сечовипускання, – каже Уляна Супрун. – Це не шкодить здоров’ю. Ваше тіло реагує на холод, як подразник, тож коли ви зігрієтеся – неприємне відчуття зникне. Проте, якщо ви відчуваєте печіння або біль під час сечовипускання, це свідчить, що проблема справді серйозна. Такі симптоми не пов’язані з холодною погодою чи поверхнею, на якій ви посиділи. Вони найчастіше розвиваються внаслідок бактеріальних інфекцій».

5. Чи треба вставляти диски?

«Будова нашого хребта повністю виключає таку можливість, а «вставляти диски» –  хибна практика», – наголошує Уляна Супрун.

«Міжхребцеві диски не просто вставлені в хребет, на зразок шайб. Вони дуже міцно пов’язані з хребтом, фактично є одним цілим із ним, тому не можуть просто зміститися чи вилетіти в процесі нашої повсякденної активності. Відповідно, їх не можна вставити на місце чи вправити», – йдеться у її дописі.

Є пояснення і щодо того, чому відчувається полегшення після клацання в спині, коли відвідуєш мануального терапевта.

«Одне з пояснень – в результаті усунення м’язового спазму. Зміщуватися (мігрувати) можуть окремі фрагменти внутрішнього ядра диска через тріщини у фіброзному кільці, які виникають внаслідок дегенеративно-дистрофічних процесів, а саме грижі дисків. У таких випадках також неможливо якимось чином здійснити вправлення цих фрагментів назад», – наводить роз’яснення нейрохірурга Уляна Супрун і рекомендує робити корисні вправи для спини.

Майже те саме стосується і хребців – вони не можуть «вилітати» внаслідок різких рухів чи фізичних навантажень, пише в.о міністра охорони здоров’я. Таке може відбутися хіба внаслідок травми (падіння, автокатастрофи тощо) або зміщення може розвитися протягом тривалого періоду часу і це захворювання має назву «спондилолістез».

6. Чи корисна гомеопатія?

Картинки по запросу гомеопатія

«На конкурсі медичних міфів, мабуть, перше місце посів би міф про користь гомеопатії», – зауважує Супрун.

«Тільки уявіть, більшість гомеопатичних засобів розбавляють настільки, що навіть жодного атому діючої речовини в них не залишається. Пояснення, чому такі суміші діють, полягає в тому, що їхнє струшення після розведення залишає якусь духовну сутність інгредієнта. Тобто вода запам’ятовує розведену речовину та набуває лікувальних властивостей. З наукової точки зору це немає жодного сенсу», – пояснює в.о. міністра охорони здоров’я.

7. Чи стрибати у воду після обіду?

Похожее изображение

«Для власного комфорту краще почекати, але загрози для життя купання після їжі не становить», – пише Уляна Супрун.

«Дійсно, під час травлення, організм спрямовує кров до шлунку, тим самим зменшуючи кровотік до активних м‘язів. Проте у нас в організмі все одно достатній об’єм крові, щоб це не заважало функціонувати на належному рівні всьому організму. Проте особливості травного процесу враховувати варто. Під час плавання, як і під час спорту, їжа, що не перетравилася повністю, може давати про себе знати. Нудотою та неприємними відчуттями в животі», – зауважує вона.

8. Чи небезпечний протяг?

Картинки по запросу протяг

«Люди найчастіше хворіють від інфекцій, які є в повітрі, а не від самого повітря, тому протяг як такий не загрожує здоровій людини», – стверджує  Уляна Супрун.

«Якщо його постійно уникати, сидіти в замкненому приміщенні та закутуватися в одяг, – ви навпаки робите себе більш вразливим – гірше сприймаєте перепади температури повітря та можете швидше підхопити застуду». «Інша річ – тривале переохолодження або ж сильний потік повітря, спрямований, наприклад, в область шиї чи обличчя. Тоді й за 10 хвилин можна захворіти. Адже це загрожує запаленням м’язів, нервів та може активізувати збудники хвороб, які є в організмі. Треба розуміти, що немає загального правила для всіх. Головне – забезпечити у приміщенні постійну рециркуляцію повітря та не нашкодити комфорту одне одного», – наголошує в. о. міністра охорони здоров’я.

9. Чи хворіють люди на ВСД?

«Діагнозу «вегетосудинна дистонія» (ВСД) не існує у міжнародній медицині. Якщо колись вам або вашим близьким записали в медичній картці ці три загадкові літери – ВСД – забудьте про них. Це великий совєтський міф, який народився за відсутності доступу до бази джерел доказової медицини. Проте зітхати з полегшенням також не поспішайте», – пише Уляна Супрун.

Уляна Супрун пояснює, що вегетосудинна дистонія (дисфункція вегетативної нервової системи, нейроциркуляторна дистонія) – це те, що наші лікарі згадують при комплексі різноманітних скарг та симптомів, коли пацієнт:

– відчуває тривогу та неспокій, має проблеми зі сном, відчуття нестачі повітря та «клубку в горлі», тремтять руки;

– скаржиться на прискорене серцебиття, коливання тиску, біль в області серця й при цьому має нормальну електрокардіограму (ЕКГ);

– має дискомфорт у животі, закреп, пронос, метеоризм або печію;

– має запаморочення, підвищену температуру, при цьому обстеження показують, що запальних процесів в організмі немає.

«Річ у тому, що дисфункція вегетативної нервової системи не може бути захворюванням сама по собі. Вона виникає вторинно, як наслідок іншої хвороби, яку потрібно лікувати», – пояснює  Супрун.

10. Чи існує дисбактеріоз?

Як роз’яснює очільниця МОЗу, дотепер у світі немає єдиних стандартів, який же показник кількості та видів бактерій в організмі можна назвати нормою, а який дисбактеріозом:

«Річ у тому, що в кожному організмі існує власне, оптимальне співвідношення «мікромешканців». А їхній якісний і кількісний склад є унікальним для кожної людини і змінюються в залежності від віку, місця та способу життя, перебігу захворювання та інших чинників».

Уляна Супрун наголошує, що симптоми, які ховаються під «дисбактеріозом» можуть говорити про великий спектр хвороб:

«Це може бути синдром подразненого кишківника, коліки  у новонароджених, лактазна недостатність, певна кишкова інфекція або ж взагалі може бути нормою для організму, яку не потрібно нічим лікувати або ж змінити харчові звички».

 

1 коментар

  1. Супрун ещё говорила, что можно на сварку смотреть.
    “Вегетосудинна дистонія”, это был диагноз для врачей, тем самым они вносили в историю болезней проблемы с психикой.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут