Пологівські вісті Район Спортивна Пологівщина: у місті є тренажери та стадіони, а ось де зайнятись...

Спортивна Пологівщина: у місті є тренажери та стадіони, а ось де зайнятись спортом сільській молоді?

0
852

Останнім часом більшість пологівців надає перевагу здоровому способу життя. Все частіше безглузді посиденьки на лавочці молодь замінює на спільні тренування з друзями на спортивних турнікетах. Виглядати спортивно та мати струнку фігуру зараз must have майже для кожного, незалежно від віку та статі. І це добре! Для якісних занять спортом потрібно не лише бажання, а й належним чином облаштоване місце для тренувань.

 

У Пологах біля кожного освітнього закладу є майданчики з тренажерами та турнікетами, є можливість освоїти різні види спорту в місцевій ДЮСШ. Окрім того, зайнятись легкою атлетикою, пограти в футбол, волейбол та інші подібні ігри можна на стадіонах «Локомотив» та «Мінерал». На щастя, зараз вони виглядають доволі привабливо: штучна трава, доглянуті поля, спортивні майданчики, роздягальні, трибуни тощо. Все це результат роботи небайдужих мешканців, місцевої влади та вкладених спонсорських коштів. З колишніх «радянських» стадіонів вони перетворились на сучасні – охайні та просторі спорткомплекси, які приваблюють пологівців навіть просто ними прогулятися.

Обидва стадіони перебувають на балансі КЗ «Пологівський центр культури та дозвілля «Гірник», яким керує Олександр Добровольський. Аби вони завжди мали доглянутий вигляд, на їхній території встановлені сторожки, відеоспостереження, працюють наглядачі. Скошуванням трави та прибиранням займаються працівники, за роботою здійснюють контроль наглядачі. Завдяки злагодженості дій керівництва та працівників ми маємо змогу насолоджуватись доглянутістю стадіонів.

До речі, сама особисто, під час прогулянки з друзями на стадіон «Локомотив», познайомилась з його наглядачем. Це людина, яка відповідально ставиться до виконання своїх обов’язків. Побачить сміття – підмете, стало недобре – запропонує води, чаю, кави. Постійних відвідувачів вже знає поіменно, з ним майже кожен вітається та зупиняється поспілкуватись. Приємно, що є ще такі люди: щирі, добрі та відповідальні.

Та яка доля спіткала інші стадіони Пологівського району? Де займаються спортом мешканці інших населених пунктів району?

Відомо, що «радянських» стадіонів в селах нашого району залишилося дуже мало, в деяких їх взагалі нема й не було. Зараз тамтешні мешканці займаються на спортмайданчиках, які сільради облаштовують власними силами або за рахунок спонсорських коштів. Ми поспілкувалися з головами сільських рад і з їхніх слів дізналися, що…

…у Федорівці при Центрі професійної освіти є стадіон. За ним належним чином доглядають комунальники, аби там було чисто та викошено. Також сільська рада найняла працівника на 0,75 ставки, який набрав дві дитячі команди для занять з футболу. Окрім стадіону, мешканці села тренуються на пришкільному спортивному майданчику, на якому є і тренажери, і турнікети.

…на території Басанської сільради є три спортмайданчики. За територією пришкільного майданчика доглядає школа та небайдужі місцеві відвідувачі. Біля сільського Будинку культури є спортмайданчик, який встановлено за кошти сільради, аби басанська молодь більше займалась спортом та менше байдикувала. Ще один облаштований належним чином спортивний дитячий майданчик розташований біля контори ТОВ «Романцови і Ко».

…у Воскресенській ОТГ основними місцями для занять спортом залишаються спортмайданчики біля Воскресенського НВК та Воскресенській ЗОШ І-ІІ ст. та поряд з Кінськороздорівським НВК. Також є сільський стадіон, за яким доглядає спортивний інструктор. Зважаючи на велику кількість дітей, що відвідують майданчики, голова Воскресенської ОТГ Микола Гузенко планує встановити на них сучасні тренажери. Наразі триває пошук підрядників для реалізації проєкту. Молодь Магедового облаштувала собі міні-футбольне поле власними силами. Дерев’яні ворота та покошена трава – поле готове.

…у Григорівці поганяти у футбол та займатись спортом можна лише на пришкільній спортивній ділянці, за якою доглядає школа. Але для невеличкого села цього достатньо, адже у ньому проживає трішки більше тисячі осіб. Приблизно 200 з них – діти дошкільного та шкільного віку. Тому у них є чотири дитячих майданчики, а спортивний лише один.

…в Костянтинівці та Новоселівці основним місцем для спорту залишається пришкільний спортмайданчик, на якому, власне, є все необхідне. А малеча має можливість розважатись на ігрових майданчиках.

…на території Інженерненської сільської ради є п’ять спортивно-дитячих майданчиків. «За ними доглядають безробітні, що стоять на обліку в філіалі обласного центру зайнятості, з яким сільрада уклала договір. За домовленістю десять днів на місяць безробітні працюють на нашій території», – розповідає Наталія Кошель, голова Інженерненської сільради. Стосовно «радянських» стадіонів, то є один в селі Інженерному. Міститься за будівлею художньої студії. Витрачати на нього кошти та облаштовувати для доведення до належного стану сільрада не може, адже він не на її балансі. Тому відвідувачів стадіон майже не бачить, а коли дуже заростає бур’яном, то його викошують працівники компанії «Стелсі».

«До речі, разом з Тарасівкою ще два роки тому ми розробили проєктно-кошторисну документацію на штучне футбольне поле для шкільного спортивного майданчика. Ці документи відправили в область. Тепер надіємось, що держава-таки виділить кошти на поле, і в дітей з’явиться можливість грати в футбол в нормальних умовах», – говорить Наталія Костянтинівна.

…у Тарасівці вже є готовий проєкт на спортивний майданчик, який найближчим часом повині реалізувати. А поки що популярним для місцевих спортсменів, як і в більшості сіл району, залишається пришкільна спортивна ділянка.

…і в Семенівці діти займаються спортом на пришкільній ділянці та в спортивному залі навчального закладу. У цьому їм допомагає спортивний інструктор, що працює на 0,25 ставки – Петро Тихонович Банько. До речі, саме він займається і з дітьми села Григорівка.

… у селі Пологи для спорту є цілий стадіон, що стоїть на балансі сільради. Разом зі спортивним інструктором Тенгізом Дадіані сільська рада дбає, щоб на ньому був завжди порядок та він мав належний вигляд. Тут постійно відбуваються і спортивні турніри, і змагання, і тренування місцевих спортивних команд.

Тож бачимо, що шкільні майданчики залишаються найзатребуванішими серед жителів Пологівщини. Належне утримання стадіонів вимагає чималих коштів та зусиль. І до того ж, у невеличких населених пунктах вони не такі вже й потрібні. В околичних селах поступово з’являються комплексні спортмайданчики, які мають всі шанси стати спортивним майбутнім для сільської молоді. Любіть себе, займайтеся спортом та будьте здорові!

Ірина РОТКО.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

16 − 7 =