ПОРЯДОК ПРИЗНАЧЕННЯ СУБСИДІЇ НА ОПАЛЮВАЛЬНИЙ ПЕРІОД 2019-2020 РОКІВ

0
832

З 1 жовтня 2019 року розпочинається призначення субсидії на опалювальний період 2019-2020 років.

У громадян, у яких в неопалювальний період  не відбулося змін, нарахування  субсидії буде проведено автоматично, без подання заяви та  декларації до управління соціального захисту населення.

Іншій категорії отримувачів житлової субсидії призначення буде здійснюватися лише після подання нових заяви і декларації, якщо у складі домогосподарства є:

  1. Особи, що досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії в цьому періоді:
  • за інформацією ДФС, Пенсійного фонду України, у них взагалі відсутні доходи,  які враховуються під час призначення субсидії; або
  • вони отримували середньомісячний сукупний дохід менший ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії; та/або
  • вони не сплатили єдиного внеску на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування у розмірі, не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії
  1. Внутрішньо переміщені особи.
  2. Особи, члени сім’ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства.
  3. Особи, які є орендарями житлових приміщень.
  4. Особи, які зареєстровані в житловому приміщенні, але фактично в ньому не проживають.

Якщо у складі домогосподарства є громадяни, які зазначенні у переліку, рішення про призначення (відмову у призначенні) житлової субсидії в таких випадках приймається районною комісією на підставі акту обстеження матеріально- побутових умов домогосподарства.

Житлова субсидія не призначатиметься, якщо управління отримає інформацію про наявність простроченої понад один місяць заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, загальна сума якої перевищує 20 неоподаткованих доходів громадян на день звернення за призначенням житлової субсидії.

Сам алгоритм призначення та нарахування субсидії на оплату житлово-комунальних послуг на опалювальний період не змінився. Зберігається 2 способи виплати субсидії: в грошовій готівковій формі та грошовій безготівковій формі через АТ «Ощадбанк».

У серпні поточного року уряд розширив перелік банків, через які українці можуть отримувати монетизовану субсидію. Це може бути один з 38 уповноважених  банків на здійснення соціальних виплат.

Починаючи з жовтня поточного року, виплату готівкових субсидій здійснюватиме управління соціального захисту населення. Для цього Пенсійний фонд надасть виплатні реквізити (рахунки в уповноважених банках або поштові реквізити), на які пенсіонери отримують пенсію.

Тим, хто ще не на пенсії, виплата здійснюватиметься на відкриті раніше рахунки в Ощадбанку. Але якщо субсидіант  бажає отримувати монетизовану допомогу на оплату комунальних послуг у іншій банківській установі, йому потрібно із відповідною заявою звернутися в управління соціального захисту населення. Разом із заявою потрібно надати реквізити рахунку в уповноваженому банку, в якому є бажання одержувати субсидію готівкою.

Одержувачі субсидії, у яких відсутні рахунки в уповноважених банках, до надання інформації про платіжні реквізити отримуватимуть монетизовану субсидію через Укрпошту за адресою, вказаною при зверненні за субсидією.

Домогосподарства, які мають борги за комунальні послуги, отримуватимуть субсидію виключно через Ощадбанк.

Із сайту Пологівської райдержадміністрації.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

18 − seven =