У Запорізькій області стартує заборона на вилов раків

0
218

З 10 серпня до 15 вересня в Запорізькій  області діє заборона на вилов раків у місцевих водоймах. Вона триватиме  з метою збереження та охорони популяції річкових мешканців.

За вилов раків під час заборони, на порушника чекає адміністративна відповідальність як штраф від 170 до 680 гривень, з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих водних біоресурсів.

Також, залежно від ступеня завданих збитків, передбачена кримінальна відповідальність за ст. 249 ККУ (незаконне зайняття рибним або іншим водним добувним промислом). Ця стаття передбачає накладення штрафу у розмірі від 1 700 до 6 800 грн або обмеженням волі на строк до трьох років з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого. Додатково оплачується штраф за кожного виловленого рака — по 25,5 грн.

Після закінчення заборони одній особі за добу дозволяється впіймати не більше 30 шт. раків на загальних водоймах та не більше 50 шт. на водоймах, де впроваджене платне рибальство. Забороняється вилов цих річкових мешканців у темну пору доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут