Тривалість життя: все залежить від місяця народження людини

0
932

Американські дослідники з’ясували, що місяць народження людини, крім долі, впливає на довголіття і здоров’я. Згідно зі спостереженнями вчених, до глибокої старості на 40 відсотків частіше доживають люди, що народилися восени. Тим, хто народився навесні, пощастило менше.

Народжені взимку частіше схильні до розвитку шизофренії. Однак вони рідше страждають на короткозорість і алергію, на відміну від літніх іменинників.

Крім того, американські фахівці вважають, що в навчанні досягають успіху діти, які з’явилися на світ на початку навчального року. Фахівці додали, що їхні дослідження спрямовані на вивчення факторів, що впливають на людину в залежності від місяця її народження.

Вчені з’ясували, що на тривалість життя впливає … розмір голови. Правда, доки такі висновки зробили тільки щодо тварин. Виявилося, що самки благородних оленів (Cervus elaphus) з найбільшими головами живуть довше від своїх побратимів по стаду. Крім того, вчені з’ясували, що обсяг черепа – успадкована риса. Це важливо, тому що даний параметр безпосередньо пов’язаний з розміром мозку і побічно – з інтелектом. Наукова стаття, присвячена цим питанням, опублікована в журналі Royal Society Open Science.

До цього дослідники заявили: на кількість прожитих людиною років впливає його настрій. Варто бути оптимістично налаштованим і вірити в хороше самопочуття, і тоді з’явиться велика ймовірність, що саме так все і станеться.

Фактично, якщо програмувати себе на хвороби і злидні, то такий результат неминучий. Ті люди, хто чітко уявляє себе постарілим, знає, чим хоче займатися і як буде жити далі, проживають довше життя, ніж ті, які бояться старості відганяють від себе подібні думки.

Тим часом тривалість життя жінок визначає довжина так званих теломер, “хвостів” на кінцях хромосом.

Дослідники пояснюють, що теломери – це кінцеві ділянки хромосом, що знаходяться в ядрі кожної клітини людського організму, які захищають ДНК від пошкоджень. При кожному діленні клітини вони стають коротшими, коли їхньої довжини виявляється недостатньо для нового поділу, клітина гине.

Не так давно вчені виявили, що довжина теломер і їхній стан можуть змінюватися не тільки з віком, але і в результаті різних процесів в організмі, пов’язаних з депресією, бідністю і стресом. Зокрема, велика кількість оксидантів та інших агресивних молекул в клітинах веде до аномально швидкого скорочення в довжині теломер, і, відповідно, до їхнього прискореного старіння.

Джерело: pravda

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут