9 серпня в Україні відзначають Всесвітній день книголюбів та вшановують пам’ять великомученика і цілителя Пантелеймона.

цілитель Пантелеймон9 серпня Свята Церква молитовно вшановує пам’ять святого великомученика і цілителя Пантелеймона, який зазнав мученицької кончини за Господа і прославився великими чудесами як за життя, так і після смерті.

Народився майбутній великий святий в місті Нікомидії і названий він був Панталеон. Батько Евсторгій у нього був знатним язичником, а мати Еввула – християнкою, яка хотіла виховати сина в православній вірі, але померла, коли син був ще дитиною.

Великомученик Пантелеймон шанується в церкві як грізний святий, покровитель воїнів. У західних християн він вважається покровителем лікарів. Після смерті батька святий присвятив життя стражденним, хворим, убогим і жебракам. Він лікував усіх, хто звертався до нього, зцілюючи Іменем Ісуса Христа, відвідував у в’язницях, особливо християн. Дуже швидко слух про милостивого лікаря ширився по Нікомідії.

Лікарі з заздрості донесли імператору, що святий Пантелеймон лікує християнських в’язнів. Максиміан вмовляв святого спростувати донос і принести жертву ідолам, але той визнав себе християнином. Імператор віддав святого жорстоким мукам.

книгиВсесвітній день книголюбів. Свято брало початок у США й одразу придбало шанувальників в інших куточках світу, ставши Світовим. Відзначається щорічно 9 серпня. Всі, хто приєднується до святкування цього дня, роблять це по-різному. Для когось кращим варіантом стане взяти в руки книгу і почитати собі на втіху. Хтось може побродити книгарнею. Видавництва до цього дня часто проводять виставки та ярмарки-розпродажі, також влаштовуються презентації.

 

 

Прикмети 9 серпня

  • Якщо завиваються качани капусти – осінь буде холодною.
  • Трави мають цілющі властивості.
  • Якщо мурахи вхід у мурашник закладають – скоро піде дощ.
  • Коники стрибають і стрекочуть – до сухої та ясної погоди.
  • Якщо хворий у церкві відстоїть молебень, а помолиться на ікону Пантелеймона – скоро одужає.

Що не можна робити 9 серпня

Зазвичай на церковні свята існують заборони важкої трудової діяльності, але на Пантелеймона працювати потрібно. Вважається, що святий поважає працьовитих, а ледачих обов’язково покарає.

obozrevatel.com

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

three × five =