Скільки пологівців мають невиліковну хворобу?

0
872

   Сьогодні в Україні близько 244 тисяч ВІЛ-інфікованих. Водночас лише половина людей, які живуть із ВІЛ, знають про свій статус. Статистика Віл-інфікованих постійно ведеться і в Пологівському районі.

Відомо, що ВІЛ-інфекція – це соціально небезпечне інфекційне захворювання, що розвивається внаслідок інфікування вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ). Хвороба характеризується прогресуючою дисфункцією імунної, нервової, лімфатичної та інших  систем організму. Відповідно до сучасних уявлень ВІЛ-інфекція відноситься до невиліковних хвороб, має тривалий хронічний перебіг і, в разі відсутності  ефективної терапії, закінчується смертю хворого.

«Найпоширеніший шлях зараження ВІЛ-інфекцією (65%) — статевий. Значна кількість нових випадків інфікування на ВІЛ-інфекцію припадає на молодих людей віком від 15 до 30 років”, – про це на своїй сторінці у  Facebook  зазначала  в.о.міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Статистика по кількості хворих ведеться і на Пологівщині. Сьогодні на обліку офіційно перебувають 54 ВІЛ-позитивні особи, які проживають на території міста і району.

Попри те, що хвороба невиліковна, саме вчасне діагностування хвороби є запорукою ефективного лікування, яке суттєво подовжує життя. Пройти тест українці можуть у свого сімейного лікаря або в центрах тестування. У Пологах таким безкоштовним пунктом є Пологівська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування.

Відомо, що ВІЛ передається у таких випадках:

  • Через кров – при потрапляння крові чи інших біологічних рідин, що містять кров (сперма, виділення піхви, грудне молоко) від ВІЛ-інфікованої особи до здорової  людини. Найчастіше цей шлях реалізується при ін’єкційному введенні наркотичних речовин брудними шприцами та голками, що вже використовувались іншими особами.
  • Статевим шляхом – підчас незахищених статевих стосунків, незалежно від того чи це вагінальний, оральний чи анальний секс.
  • Внаслідок передачі вірусу від інфікованої ВІЛ матері до її дитини підчас вагітності, пологів та годуванні груддю. Ризик інфікування зростає під час годування дитини груддю, при важкому перебігу хвороби у матері та складних пологах.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

2 × five =