У православному церковному календарі Ільїн день припадає на 2 серпня. Цей день православні християни відзначають як свято на честь старозавітного пророка Іллі.

2 серпня православні християни відзначають свято пророка Іллі, який був зразковим християнином і активно боровся з ідолопоклонством і язичниками. Він жив у дев’ятому столітті до нашої ери. Раніше селяни вірили, що в цей день на землю виходять всілякі гади і дикі тварини. В це свято сільськогосподарських тварин тримали вдома і не випускали на вулицю.

Також в цей день вхід в будинок був заборонений кішкам і собакам. Люди вірили, що це може спровокувати блискавку.

2 серпня на Русі не працювали, це було під суворою забороною, мовляв, Ілля-пророк дуже сильно покарає за цей непослух.

Також в цей день було заборонено купатися і пірнати у відкритих водоймах, згідно з легендою, у цей день Ілля-пророк кидає у воду панну. На Русі Іллін день знаменував закінчення літа, а значить – і купань. “Ілля-пророк літо уволок” – найбільш відома приказка на це свято.

Прикмети на це свято, що можна робити в цей день:

  • На Іллін день не можна працювати в полі — а то пророк накаже небесним вогнем;
  • Якщо на Іллю пожежа трапиться, то рятувалися, гасили її спочатку молоком і лише потім водою – по прикметі, така черговість рідин не дозволяла стихії розходитися далі;
  • Хто рахуватиме копиці на Іллю – той втратить все добро;
  • Ілля починає жнива, а літо завершує;
  • З Ілліного дня ніч довга І це добре: працівник висипається, а коні наїдаються.

Весілля в Іллінн день вважається дуже гарною датою, так як Ілля Пророк – покровитель сімейних пар. Вважається, що вінчання в цей день принесе в сім’ю не тільки успіх, але й багатство.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

ten − 3 =